Kenyértörés - Impulzus 7.

Egyéb

A József Attila Kör kritikai sorozatának hetedik, s ebben az évadban utolsó estjén a résztvevő négy fiatal kritikus ? Dunajcsik Mátyás, Horváth Györgyi, Szegő János és Turi Tímea ? az 1981-ben született s eddig költőként ismert Lanczkor Gábor A mindennapit ma című kisregényéről beszélget egymással és a közönséggel, aminek során kiderülhet, hogyan áll a fiatal költőn a próza ruhája, mivé lesznek a római utcagyerekek, és főleg, hogy milyenek egy szent mindennapjai.
 
Villám-interjú Lanczkor Gáborral:
 
Kritika a könyvről:
 

A József Attila Kör (JAK) a fiatal kortárs magyar irodalom több mint húsz éve működő szervezete, melynek elsődleges célja a pályakezdő irodalmárok indulásának segítése, a legújabb kortárs magyar irodalom kutatása, eredményeinek bemutatása és eljuttatása a közönséghez felolvasó- és vitaestek, konferenciák és rendhagyó középiskolai irodalomórák szervezésével, valamint a JAK-füzetek és a Világirodalmi Sorozat kiadásával. A JAK emellett számos hazai és nemzetközi programsorozat, ösztöndíjprogram és fesztivál aktív résztvevője, a fiatal irodalmárok egyik legfontosabb hazai érdekképviseleti szerve.

 

http://www.jozsefattilakor.hu

 

 

 

Dunajcsik Mátyás (1983) Márciusi Ifjak-díjas, szabadúszó író, műfordító, kritikus. Rendszeresen jelennek meg írásai többek között a Magyar Narancs, a Revizor Online és a Holmi folyóiratokban. Első szépirodalmi kötete 2007-ben jelent meg a JAK-füzetek sorozatban Repülési kézikönyv címen, melyre Bródy Sándor-díjat kapott. Legutóbbi műfordítása: Alain Robbe-Grillet: Érzelmes regény (Magvető, 2009). 

 

Horváth Györgyi (1974). Irodalomtörténész, kritikus, szakfordító.

Rendszeresen publikál külföldi és hazai irodalmi lapokban, társszerkesztője egy angol és egy magyar nyelvű kortárs magyar irodalmi antológiának (Hide and Seek, 2004 és Kortárs irodalmi olvasókönyv, 2005). Két önálló kötete jelent meg (A hiányzó B, 2005 és Nőidő, 2007). Jelenleg a Balassi Intézet és az ELTE BTK Összehasonlító Irodalom- és Kultúratudományi Tanszékének oktatója, az MTA ösztöndíjasa.

 

Szegő János (1982) szerkesztő, kritikus.

A PPKE BTK esztétika-magyar szakán végzett. A Litera.hu  irodalmi portál szerkesztője. Írásai rendszeresen jelennek meg az Alföld, a Beszélő, az Élet és irodalom, a Holmi, a Litera.hu, a Magyar Narancs, a Műút, a Revizor Online valódi és virtuális hasábjain. Kritikaeszménye az előnyszabály, kedvenc játékeleme a les.

 

Turi Tímea (1984) író, kritikus.

Az SZTE-BTK PhD-hallgatója, témája a tárcairodalom, újságírás és irodalom kapcsolata. Írásai többek között a Tiszatájban, a Literán, a Műútban jelennek meg.