Schifferer Edina matematika-fizika-informatika szakos általános iskolai tanár, aki már másodszor, ezúttal édesanyjával és lányával nézte meg a kiállítást.
A kulturális minisztérium két személyre szóló wellness-hétvégét ajánlott fel számára Debrecenbe, egybekötve azt a Munkácsy-trilógia ingyenes megtekintésével. A galéria főigazgatója Munkácsy-albumot és katalógust adott át a szerencsés látogatónak, aki egy mobiltelefont is kapott.
"A kiállítás bebizonyította azt, hogy nem csak a külföldi nagy nevek (...) vonzzák a magyar közönséget, hanem a legkiválóbb magyar festők is" - mondta Bozóki András. Mint felidézte, a Magyar Nemzeti Galéria Mednyánszky-kiállítását néhány éve szintén nagyon sokan, csaknem 180 ezren látták.
A miniszter a Munkácsy a nagyvilágban című, március 24-től látható bemutatót az utóbbi húsz év legnagyobb sikerének nevezte, hangsúlyozva: magyar festő művei ennyi látogatót még sosem vonzottak.
Bozóki András kiemelte, hogy a minisztérium által 2004 elején indított Alfa-program "sikerprogram"; annak keretében összesen 1,5 millióan tekintettek meg tizenöt nagy kiállítást.
(A rekordot eddig a Műcsarnok Fények és árnyak című kiállítása és a Szépművészeti Múzeum tavalyi Monet-bemutatója tartja; 300 ezren, illetve 256 ezren voltak kíváncsiak.)
A miniszter végezetül megtekintette az Ásító inas című képet, amely június vége óta szerepel az augusztus 21-ig nyitva tartó időszaki kiállításon.
A Magyar Nemzeti Galéria a jövő évre két kiállítást tervez: a "Matisse és a magyar vadak" várhatóan márciustól, "A 19. századi magyar festészet" szeptember végétől látható.
A Szépművészeti Múzeum három eseményre készül: a Művészet és kultúra Luxemburgi Zsigmond korában című tárlatra, egy Van Gogh-kiállításra, valamint A spanyol festészet öt évszázada című bemutatóra.
A Budapesti Történeti Múzeumban szeptemberben Magyarországi Habsburg Mária királyné és udvara címmel nyílik bemutató,
a Magyar Természettudományi Múzeumban jövő áprilistól A múmiák titokzatos világa címmel látható kiállítás.