Az installáció a Képzőművészeti Egyetem doktori iskolája növendékeinek (mester: Jovánovics György), Hübler Jánosnak és Kerezsi Nemerének az alkotása, melynek alapanyaga két köbméter beton és a Szabad Európa Rádió kutató-intézetéből aktualitását vesztett, a nagyközönség által kiválogatott és hátrahagyott tizennyolc köbméter könyv. A művet az alkotók Rácz Márta közreműködésével valósították meg. 

 

A kötetek, tartalmuktól függetlenül, egy betonaljzat részévé válnak, melyben az élükkel felfelé rakott könyvek eltérő méretükből fakadóan változatos szintkülönbségű formákat hoznak létre. Az így létrejött, betonba kötött struktúra mint járófelület nem képez végleges formát, hiszen a látogatók tovább formálják a felületet az azon való lépegetéssel. Az installáció egyszerre szól az örök, bebetonozott tudásról és a porladó információról, a múlt halhatatlanságáról és széteséséről, egyúttal alkalmat kínál a könyv mibenlétéhez kapcsolódó reflexióhoz.

 
A kiállítás ideje alatt (június 4-7.) további rendezvényekre várják az érdeklődőket. A versek barátait két költészet éjszakájával kényeztetik, amelyen kortárs magyar költők vonulnak föl, Szilágyi Lenke képeivel vagy önmaguk fényében.
 
Június 5-én este hattól Parti Nagy Lajos és Nádori Lídia beszélgetnek Magos György íróval, akinek Gramofon című regényét a Magvető Kiadó jelenteti meg az Ünnepi Könyvhétre. Pénteken, szintén 18 órától Bob Dent amatőr történész, útikönyvíró és újságíró olvas fel angolul Magyarország kívülről, belülről (Európa Könyvkiadó) című új művéből, míg szombaton délután fél négykor Tabajdi Gábor és Ungváry Krisztián tartanak felolvasást Elhallgatott múlt. / A pártállam és a belügy. A politikai rendőrség működése Magyarországon 1956-1990 (Corvina Kiadó) című könyvükből.