A magánbeszéd, a monológ amennyire elrejt, annyira felszínre is hoz, korlátok nélkül, az alkotói szabadság önfeltáró bemutatkozása. A színház, a színjátszás fogalmához valamilyen motívumában, indíttatásában érintőlegesen kötődő egyéni reflexió. A művész szinte feltáratlanul, műhelyhangulatban, befejezetlenül szól a közönséghez. Az erre az alkalomra született alkotások a térben élnek és közös szellemi erővé kovácsolódnak.
Az első Magánbeszéd a tizenöt éves Színészmúzeum jubileumi évfordulója és a Múzeumok Őszi Fesztiválja alkalmából tárul a közönség elé. A Teátrum Pincehely Galéria negyedévente, elsősorban miskolci kötődésű alkotók számára szervez ? nemcsak hagyományos értelemben vett ? meghívásos, tematikus kiállításokat.
A mostani tárlat az első fórum, a képzőművészek tárgyalkotásáról és az irodalmárok írásairól szól, ahol a tér a munkákkal, a művészeti rendezés a tisztelt fegyelemmel alkot egységet, egy rejtett, valós pincehelyet.
Kiállító művészek: Á.Tóth József, Berka Attila, Deák-Takács Szilvia, Drozsnyik István, Fodor Tünde, Kiss Tanne István, dr. Kavecsánszki Gyula, Mikita Gábor, Némethi Lajos, Pataki János, Pálfalusi Attila, Puskás Balázs, Seres László, Székelyhidi Zsolt, Urbán Tibor, Vass Tibor, Varsányi Emília.