"Emberábrázolások Égerházi Imre művészetében" címmel nyílt kiállítás a budapesti Barabás Villában. A kiállítás megnyitóján a Djabe zenekar működött közre. A zenekarnak a közelmúltban jelent meg a nemzetközi hírű festőművésznek és művészetének emléket állító turné koncertfelvétele, dupla DVD-n, "Táncoltak a kazlak" címmel.
Égerházi Imrét (1925 - 2001) már az ezredfordulón az Alföld egyik vezető mestereként tartották számon. Művészete és művészeti szervezőtevékenysége Magyarországon és a határon túl is nagy elismerésben részesült. Hajdúhadházon született 1925-ben, a XVI. századi freskófestő, Egerházi Képíró János kései leszármazottjaként. Képzőművészeti szabadiskolában tanult Debrecenben, mestere Menyhárt József festőművész volt.
1962-től több mint 100 egyéni és 400 csoportos kiállításon vett részt, az Egyesült Államoktól egész Európán és Magyarországon át Japánig. 1964-ben alapító tagja volt a Hajdúböszörményi Nemzetközi Művésztelepnek, ahol 30 éven át dolgozott.
"Mert a festők sora 'vérzik el', mikor figurát, embert kell ábrázolnia. (...) - írja róla Feledy Balázs, művészettörténész. - Égerházi Imre figurális, emberábrázoló képei mögött érezzük a pillanat atmoszférikus erejét, a festő gyors reagálását, s érezzük a tudatos és alapos kutatómunka eredményét. Ez a válogatás azért is izgalmas, mert egyrészt szinte átfogja a teljes életmű időrendiségét is, másrészt, mert felvillantja a szakmai, technikai megoldások sokszínűségét, változatosságát. 1958-tól halála évéig, 2001-ig tekinthetünk így végig, folyamatosan érzékelve a fejlődés, a változás állomásait."
A mostani kiállításra a belépés díjtalan, és a tárlat látogatói megkapják a kiállítás 32 oldalas, színes katalógusát.
A kiállítás helyszíne: Barabás Villa, 1122. Budapest, Városmajor u. 44.
A kiállítás látható: 2007. január 17. - február 14.
Nyitva tartás: szombati napok kivételével minden nap 10-18 óra között