Szemet gyönyörködtető szecessziós brossok, függők és övcsatok láthatók péntek óta a bécsi Leopold Múzeum legújabb tárlatán. Egész Európából érkeztek mesterművek az eddigi legnagyobb szecessziós ékszertárlatra, mely Ausztria területén valaha látható volt.
 
Az ékszerek többsége privát gyűjteményekből, illetve a darmstadti Hessisches Landesmuseumból származik. Utóbbi nagy részét Karel A. Citroen holland udvari ékszerészkollekciója teszi ki. Az amszterdami ékszerész Európa-szerte több száz kacifántos brosst, övcsatot és függőt gyűjtött össze. Citroen gyűjteményét azonban nem csak holland darabok gazdagítják. Általa olyan párizsi ékszerészek műveit is kiállíthatják, mint René Lalique, aki többek között a Cartiernek is tervezett és különösen nagy hatással volt a bécsi szecessziós mesterekre.
 
Kiemelt szerepet kaptak az 1903-ban alakult Wiener Werkstätte ékszerei is. Ezen díszes darabok jellegzetessége, hogy nem viselőik gazdagságát, hanem sokkal inkább azok személyiségét próbálták kiemelni. Ez a gondolat volt a Wiener Werkstätte, mindenekelőtt Koloman Moser és Josef Hoffmann munkásságának filozófiája.
 
A látogatók emelett a belga szecesszió darabjaiban, Nagy Britanniában készült műremekekben és a legendás orosz aranyműves, Carl Peter Fabergé alkotásaiban is gyönyörködhetnek.