(MTI) - A katolikus templomban az egyik legjelentősebb munka a festmények restaurálása volt. Velledits Lajos restaurátor vezetésével helyreállították az oldalfal, a mennyezet és a szentély freskóit. Megújult a Szűz Mária mennybemenetelét ábrázoló oltárkép is, amely az 1720-as évek végén készült és az ausztriai klosterneuburgi kolostor ajándékaként került Súrra.
A templomban állagjavító munkálatokat az 1940-es és 80-as években is végeztek, de a hiányos szigetelés, a műemlék festmények szakszerűtlen javítása miatt a mostani felújítás nélkül a műemléképület lassú pusztulása következett volna be.
Az 1300 lakosú Súr a Mária kegyhelyeket Mariazelltől Csíksomlyóig végigjáró Mária Út mellett fekszik. Súr község felújított temploma a zarándok- és turistaút résztvevői számára értékes állomás, mely a közelben lévő csatkai, bodajki és jásdi Mária-kegyhelyekre látogatók körében is népszerűségre számíthat.
A műemlék épület felújítása a kisbéri kistérség turisztikai fejlesztési programjának része, melyre 370 millió forintos uniós támogatást nyert a kistérség. Az összegből öt településen - Ászáron, Bakonyszombathelyen, Kisbéren, Súron és Móron - valósulnak meg turisztikai fejlesztések.
A fejlesztések közül a felújított kisbéri Kiskastély, valamint a bakonyszombathelyi iskolamúzeum és rendezvénytér átadására még a tavasszal sor kerül. A móri Bozóky pincészet kóstoltató termében szeptembertől várják a borkedvelőket, míg az Ászáron épülő miniskanzent és a Kisbéren helyet kapó Mini Magyarországot ősz végétől látogathatják az érdeklődők.