(MTI) - Katona Szabó Erzsébet textilművész, a műhely vezetője elmondta, hogy az első sikeres kertrendezvény óta olyan témák szerepeltek, mint például vízi kert, japán kert, zöld kert, s idén külön tematika nincs, emlékeznek, emlékeztetnek a meghívott művészek. Kun Éva keramikus például készített egy olyan vázát, amelyre ráformázott egy képeslapot a kertről.

   
Lévai Nóra textilművész hímzett ruhákat készített, Szőcs Miklós Tui szobrász négy-öt éve sorozatot kezdett fából összefont csomóról, most a hatos csomót mutatja be ébenfából, Orosz István grafikusművész növényi rajzait, míg az ifjú Incze Mózes nagy méretű festményeit állítja ki.
   
Ékszertervezők, ötvösök, mint Vékony Fanni vagy Ferencz Vanda és ruhatervezők - valamennyien a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen végeztek egy-két éve - is fölvonultatják munkáikat a kertben divatbemutató keretében Hidasi Zsófia vezetésével.
   
A megnyitó közönsége először láthatja Körösfői-Kriesch Aladár festő- és iparművész, a Gödöllői Művésztelep alapítójának labirintust, kertet, madarakat ábrázoló 1905-ben készített színes rajzát, amelyet Róth Miksa üvegművésznek dedikált. A GIM ezzel folytatni akarja azt a régi hagyományt, hogy a képző- és iparművészek gondolkodásmódját összekösse Körösfői hagyatéka, a régi művésztelep.
   
A Gödöllői Művésztelepet 1901-ben alapította Körösfői-Kriesch Aladár és a magyar szecesszió központi iskolájává tette. A festészet mellett volt gobelinkészítő műhely, szőnyegszövő részleg és szobrászműhely is. A művésztelep 1920-ig, az alapító haláláig működött.
   
A GIM Kert emlékbe című kiállítása szeptember 26-ig lesz nyitva.