Fotókiállítás nyílt Budapesten az Új Kína Hírügynökség fotóiból

Képző

(MTI) ? A legérdekesebb, a kínai építészet és táj sokféleségét bemutató képeket igyekeztem kiválogatni ? mondta Jang Jong-csian (Yang Yongqian), az Új Kína Hírügynökség ((Xinhua News Agency) budapesti irodájának vezető levelezője. 
    

A kiállítást Csang Csin (Zhang Jin), a hírügynökség főtitkára nyitotta meg, emlékeztetve arra, hogy a kínai?magyar viszony történelmi gyökere igen mély, a diplomáciai kapcsolatokat az újkorban több mint hatvan éve vette fel a két ország. ? Az új galéria létrehozása az intenzíven fejlődő kapcsolatok egyik jele. A jelen időszakban a kölcsönös érdekeken és bizalmon alapulva nemcsak a gazdasági, hanem a kommunikációs és kulturális összeköttetéseinket is fejlesztjük ? hangsúlyozta.
    

Az Új Kína Hírügynökség az ország legnagyobb hírszolgáltatója. Több mint száz országban vannak irodái, a budapesti kirendeltséget 1956-ban hozták léte. Azóta folyamatosan tájékoztatják a kínai olvasókat a magyarországi gazdasági, társadalmi és kulturális kérdésekről, a magyar érdeklődőket pedig a hasonló kínai eseményekről. 
    

Kitért arra, hogy a hírközlés teljes területét magába foglaló modern rendszert építettek ki, 8 nyelven napi 24 órában közvetítenek szöveget, képi és hanganyagokat. Folyamatosan fejlesztik a technikai hátterüket, így a multimédiás adatbázis mellett újságkiadásra, internetes szolgáltatásra és pénzügyi tanácsadó szolgáltatásra alkalmas rendszert hoztak létre a hírügynökségen belül.
    
Rámutatott arra, hogy a képeken keresztül megismerhető Kína természeti világa és azok az épületek, amelyek a világörökségi rangsorba illenek. Két sanghaji képet külön kiemelt: a Normandia apartmanházét és a Grand Theaterét, a Távol-Kelet első filmszínházáét ? mindkettőt a Kínában nagy tiszteletnek örvendő magyar építész, Hudec László tervezte. Reményét fejezte ki, hogy az Új Kína Hírügynökség fejlesztheti kapcsolatát a magyar médiaszereplőkkel.