(MTI) A jelentős osztrák és magyar művész bemutatása arra az egyre növekvő érdeklődésre kívánja felhívni a figyelmet, amelyet a kortárs magyar képzőművészet Ausztriában, illetve az osztrák művészet Magyarországon élvez ? mondta Gaudens Pedit a kiállítás megnyitója előtt.
A műgyűjtő-galerista tájékoztatása szerint az eladásra szánt művek mellett magángyűjteményekből származó munkák is szerepelnek az összesen mintegy húsz festményt és szobrot felvonultató kiállításon.
Gunter Damisch a nyolcvanas évek elején német nyelvterületen jelentkező, új típusú expresszivitást megvalósító Neuen Wilden (Új Vadak) irányzathoz tartozó festő. Munkáinak formavilága a figurativitás és az absztrakció határvonalán, a festői és a grafikai kifejezési lehetőségek között mozog. Színtömegekkel strukturált képfelületei bronzplasztikáiban találnak párjukra.
Hencze Tamás a hatvanas években indult az Iparterv-generáció tagjaként, majd a nyolcvanas években az új szenzibilitás képviselői között is meghatározó szerepet töltött be. Absztrakt munkái közül a kiállítási anyagban zömmel az utóbbi két?három évben készült munkák láthatók; ezek is a redukált színvilág, a finom tónusátmenetek hagyományát viszik tovább.
Gaudens Pedit elárulta, az Osztrák Kulturális Fórumban június 1-jéig megtekinthető tárlatot követően a két további budapesti kiállítást is tervez ebben az esztendőben. Gaudens Pedit gyűjteményéből május 8-án az osztrák fővárosban nyílt kiállítás, Magyarország állandó bécsi ENSZ-képviseletén jelenleg két-két osztrák illetve magyar művész, Fehér László, Hans Staudacher, Soós Nóra és Ursula Buchart munkáival találkozhatnak a látogatók.