A hatvanas években jelentkezett először az antiművészetként fellépő alkotói tevékenység, ami különböző happeningek keretein belül folyt, mindig valamilyen tiltakozást szimbolizálva. Az akcióművészet produktumai nagyon szűk réteg előtt, de szinte kivétel nélkül ?nyílt téren? készültek, a munkákat pedig sosem mutathatták be a nagyközönségnek.
Az új alkotói móddal kapcsolatban Rasperger József beszélt a három "T" jelentéséről, valamint a korszak kultúrpolitikai vonzatáról is. Az időben zajló cselekmények legjobb lenyomata a fotográfia, a szocialista korszak munkáival pedig csak mostanában ismerkedhet meg a széles közönség, de a közeljövőben még számos kiállítás, illetve fotóalbum készül az időszakra jellemző tiltott művészet munkáiból. Ez azért fontos, mert vannak olyan életművek, melyeket csak most vesznek majd elő, s csak ezért írnak róluk ? hangsúlyozta Rasperger József.
Tóth Csaba és Kisléghi Nagy Ádám munkái abban különböznek kortársaik akcióitól, hogy ők közönség nélkül hajtották végre performanszukat, hiszen testfestészeti munkájuknak csak két fotográfus hölgy volt tanúja.
A kordokumentum mellett fontos kiállítás ez azért, mert aktuális, sőt egyre aktuálisabb témát választ alapjául. Hiszen a testfestészetet már régen felfedezték, de ez nem azonos azzal, amire ma használják, gondoljunk csak a népszerű tetoválásokra, ami már csak a kommercializált változat ? fejezte be megnyitó beszédét Rasperger József.