Ismét Design Meetup a Kinóban

Képző

Závodszky Dalma bőrműves pályamunkája során egy olyan táskakollekció megtervezése lebegett a szemei előtt, amely formai szempontból eltér a megszokott kliséktől. Ehhez egy olyan technológia továbbfejlesztése és alternatív felhasználása adta a lehetőséget, amelynek segítségével, plasztikus, szabad formaalakítású tárgyak hozhatók létre.

 
A kötött felület vízhatlanítása volt a célja Juhász Nóra kötöttanyag-tervezőnek. Alap ruhadarabjai a mozgást "segítik" oly módon, hogy elasztikus blokkok kerültek a modellek azon részeire, ahol az feltétlenül indokolt az emberi test mozgásából adódóan.
 

adamkrisztian_alkotasa.jpg
 Ádám Krisztián alkotása
 
Ádám Krisztián
ötvösművész 2007-ben, a Kozma Lajos iparművészeti ösztöndíj adta lehetőségként kezdett el foglalkozni azzal a speciális technológiával, amely nem kifejezetten a tradicionális ékszerkészítéshez tartozik, de a fémmegmunkálásban, szerszámkészítésben már régóta jelen van. Az előadás ezt a kísérleti munkát mutatja be. Új technológia, új anyagok, új tárgyak és egyéb finomságok.
 
Anev Kámen grafikus Szép új világ projektje a filmkészítés azon fázisára koncentrál, amely kulcsszerepet játszik abban, hogy egy papírra vetett történetből mozgókép szülessen, hogy egy adott történet fantáziánk szülte belső képeiből vetített látvány jöhessen létre. Ez a folyamat a filmes látványtervezés. A projekt célja egy olyan interaktív,  jelen esetben szoftveres felület létrehozása, amely jelenetenként követhetővé teszi a preprodukció, azaz a filmes előtervezés különböző fázisait, a látványtervektől a műszaki rajzokig, a storyboardtól a megvágott animatics-ig.
 
A Moholy ösztöndíj keretében olyan élettér kialakítása volt a célja Pozsár Péter építésznek, amely szélsőséges körülmények között is alkalmas lehet arra, hogy a minimálisan szükséges feltételeket biztosítsa. A katasztrófahelyszín olyan terep, ahol ezeket a minimális feltételeket sokkal markánsabban lehet körülírni. A projekt első lépésben többek között ezért foglalkozik a katasztrófahelyszínre telepíthető épített struktúrák kialakításával.
 
Egy vitorlás és egy kajak (de lehetne bármilyen más új termék) alapoktól való tervezése, tesztelése, fejlesztése és gyártásra előkészítése Magyarországon - a Moholy-Nagy László ösztöndíj segítségével. Ennek kudarcairól és sikereiről, tanulságairól és élményeiről mesél Szilasi Gábor formatervező.
 

siposbalazs_alkotasa.jpg
 Sipos Balász alkotása
 
Sipos Balázs
üvegtervező külső és belső formai kapcsolatok létrehozását tűzte ki célul. Az üveg anyaga, transzparenciája révén új nézőpontot nyújt és segít a rejtett formai kapcsolatokat láttatni. Az üveg felületi megmunkálásával lehetőség nyílik betekinteni a tárgyba. A tárgyon belüli negatív formák pozitívba fordulnak át. A valós pozitív formákat és a belső plasztikát az üveg anyaga köti össze és választja el.