Három terem az óbudai Fő tér kastélyépületének emeletén: itt helyezkedik el ez a körültekintéssel válogatott anyag, amely Kassák "tiltott és tűrt" művészetét igyekszik az érdeklődő elé tárni. Az alkotások mellett kirívóan érdekes a szóban forgó évtized két kiállításának dokumentációja, melyekből kiderül, milyen akadályokba ütközött a művész, amikor képeit közönség elé szerette volna juttatni. Kassák - kifogástalan, hivatalos szabályszerűséggel írt - levelei, kérvényei olvashatóak a vitrinekben: kiállítási lehetőségért folyamodik a kulturális vezetéshez. S a válaszok: bennük az igényelt "szolgáltatások" pontosan és hidegen közölt árai, vagyis biztosítás a támogatás elutasításáról. Az 1967-es kiállítás, melyet a "perifériára szorult" művészek számára fenntartott Fényes Adolf teremben rendezhetett, az utolsó szöget is beleértve mintegy tizenhétezer forintos költségvetéssel bírt. Ezt Kassáknak saját forrásokból kellett fedeznie. (Ebben már benne foglaltatott a háromszáz forintot kitevő "rádióbemondás" tétele, valamint a címkék grafikai munkálatai is - kétszáz forintra kalkulálva.) Elolvashatjuk tehát a hányatott sorsú kiállítás előkészületeinek részleteit, amelyből közelebbi képet kapunk a "tiltott és tűrt" művész fogalmáról.
Az első teremben a talán legismertebbnek mondható olajfestmények láthatóak, sokszor idézett színekkel és kompozíciókkal. Kassák avantgardja azok számára is élvezhető, akiknek nem mond sokat az absztrakt festészet: a címek sok esetben igen könnyű, de messzire vezető asszociációkra mutatnak, így szívesebben időzünk a "leggeometrikusabb" formák előtt is.
A középső teremben a már említett kiállítási dokumentáció, valamint kellemes mennyiségű tus- és ceruzarajz található. Az előző terem harsány árnyalatai után pihentető látványt nyújtanak. Jónéhány grafikákkal teletűzdelt könyv is akad itt, s ez a környezet megintcsak egyéni értelmezésekre ad lehetőséget. Szórakoztató (és még egyéb erényekkel is rendelkező) papírkollázsokra is bukkanhatunk a harmadik teremben, amelyek viszonylag ritkán kerülnek szóba Kassák kapcsán, így igencsak hiánypótló a gyűjtemény ezen része.
A kiállítás március 11-ig látogatható, a múzeum honlapján megjelölt este hatig terjedő nyitvatartással szemben sajnos csak délután öt óráig.