A kavicsok szerelmese

Képző

(MTI) - A tárlaton láthatók lesznek a lefotózott kőportrék, vagyis a kavicsba belelátott arcok, mint például a Lucifer, a Bamba, a Harcos és a Birka. Gyárfás Gábor Rómában két hónapot töltött tavasszal akadémiai ösztöndíjjal, ebből születtek a tárlaton látható fotógrafikák, mint a római házfalakon a graffitik, a kőbe vésett antik szövegek, A vizek városa sorozatból a kutak, a Villa d' Este vízköpői.

 
A plakát közösségi műfaj, mégis ez már a harmadik "privátplakát-kiállítása" a művésznek, mert - ahogy fogalmazott - a mai világban a 100 éves plakátművészet mint grafikai műfaj átalakulóban van. "A kommunikáció fölgyorsult, az internet és a tévéreklámok korát éljük, maradna az utca, de azt az óriásplakátok foglalják el" - tette hozzá.Gyárfás Gábor azt fájlalja, hogy ma nincs idő a gondolat megérlelésére, a technika került előtérbe. "A megrendelő diktál, megmondja mit akar, s aki gyorsan kivitelezi, az a nyerő " - tette hozzá. A grafikusokban, így benne is kialakult a nosztalgikus igény arra, hogy megmutassa, bizonyos dolgokról mit gondol, mit érez.
 
Gyárfás Gábor készített plakátot egyebek között a Kodály-, a Mozart- vagy a József Attila-év tiszteletére, Puskás Öcsi emlékére pedig poszteren elmesélte a híres hátrahúzós csel történetét, s a plakátokat időnként megmutatja egy-egy galéria közönségének.
   
A Kövek és Róma vonzásában című kiállítása február 14-ig tart nyitva.