Képezd magad tovább a MOKK-kal!

Képző

A Múzeumi Oktatási és Képzési Központ (MOKK) a Szabadtéri Néprajzi Múzeum egyik igazgatósága, amely 2006-ban alakult meg azzal a céllal, hogy tevékenységeivel hozzájáruljon a hazai múzeumi terület modernizációjához.

 
Tevékenységei meghatározó részét alkotják a módszertani fejlesztések, az egész országra kiterjedő kutatások. Azokra a kérdésekre keresik a választ, hogy napjainkban a múzeumok hogyan és milyen eszközökkel képesek az új elvárásoknak, látogatói igényeknek megfelelni. Sokoldalú tudásközpontokként hogyan tudnak a társadalom hasznára lenni, a felnövekvő generáció ismereteinek gyarapítását segíteni. Eredményeik alapján határozták meg a fejlesztésre javasolt területeket, melyek alapján egyértelművé vált, hogy szükség van olyan akkreditált képzések szervezésére pedagógusok és közgyűjteményi területen dolgozók részére, amelyeken a megszerezhető kompetenciák a hazai felsőoktatás keretén belül nem sajátíthatóak el. 30, 60 és 120 órás tematikus képzéseiken számos hazai és külföldi intézmény múzeumpedagógiai, kiállításrendezési, kommunikációs, interpretációs gyakorlatainak adaptációs lehetőségeit mutatják be hallgatóinknak.
 
Annak érdekében, hogy az innovációhoz szükséges tudást minél szélesebb körhöz eljuttassák, kiemelt figyelmet szentelnek a külföldi jó példák, illetve a képzéseikre és kutatásikra épülő tanulmány- és jegyzetgyűjteményeik minél szélesebb körben való terjesztésének. Kutatási eredményeiket, módszertani fejlesztéseiket a Múzeumi iránytű sorozatban jelentetik meg. Hallgatóik számára a képzéseikhez kapcsolódó jegyzeteik a Múzeumiskola sorozatban érhetők el. Mindkét sorozat regisztrációt követően ingyenes letölthető. Honlapjukon kialakítottak egy e-learning felületet is, melynek köszönhetően a világhálón keresztül is lehetővé válik a tanfolyamok elvégzése.
 
Az új múzeumi gondolkodás, a modern múzeumpedagógiai módszerek elterjesztésében, meghonosításában komoly segítséget jelent számukra az általuk létrehozott múzeumi koordinátori hálózat működése. A Budapestet és a megyéket képviselő 22 koordinátor által szervezett helyi rendezvények, információs napok, múzeumpedagógiai évnyitók célja, hogy tájékoztatást kapjanak a megyében lévő szakemberek, pedagógusok, oktatók, felsőoktatási intézmények hallgatói a múzeumi eseményekről, az új lehetőségekről, módszerekről.
 
A képzési ajánlatok innen letölthetők.