|
(MTI) - Február 13-án Szőke Annamária művészettörténész, az ELTE Művészettörténeti Intézetének docense a performanszművészet fogalmairól és irányzatairól, 20-án Szkárosi Endre költő, performer, az ELTE Olasz Tanszékének tanára a költészet vizuális és akcionális kiterjesztéséről beszél. A 20-i előadás meghívott vendége Ladik Katalin József Attila-díjas író, színművész. Március 5-én Zene és művészet a Fluxusban címmel Beke László művészettörténész, a MTA Művészettörténeti Kutatóintézetének igazgatója, 19-én Janesch Péter rendszertervező és -kutató építész tart előadást Protokoll címmel.
Soós Borbála művészettörténésztől a performansz örök életéről és Marina Abramovicról hallhat a közönség április 23-án, míg május 7-én Altorjay Gábor filmrendező, happening- és fluxusművész várja az érdeklődőket. Halász Péter, visszatérés Magyarországra címmel Vajdai Vilmos színész, rendező, zenei dramaturg május 21-én tart előadást, június 4-én Vincze Gabriella művészettörténész, Ladjánszky Márta táncművész, koreográfus és Koroknai Zsolt képzőművész a tánc és a képzőművészet találkozási pontjaival ismerteti meg a nézőket.
A belépés az előadásokra ingyenes, azonban regisztrációs jegyet kell igényelni a Pinceszínház pénztárában nyitvatartási időben.
Az előadásokon a téma magyarországi szakértői és jeles művészek közvetítésével vizsgálják át az átfedéseket a különböző művészeti ágak és az élő művészeti irányzatok között, sorra véve a zenével, a színházzal, a tánccal, a költészettel és videóművészettel való kapcsolatot. Emellett különböző reprezentációs formákat variálva - videó, élő előadás - a közönség nemcsak a tudásnak, hanem magának az élménynek is részesévé válik - közölte a Pinceszínház.