Képek a dunaszerdahelyi futballmérkőzés máig tisztázatlan történéseiről, a budapesti Megyeri híd átadásáról, Kolonics György többszörös olimpiai bajnok kenus búcsúztatásáról, a megalázó körülmények között létező hajléktalanokról. Kemény Henrik bábművész utolsó előadásáról, a Dohány utcai zsinagóga kertjéről, egy székelyföldi parasztfiú hétköznapjairól. A panellakások egyhangúságáról, a budapesti Hollán Ernő utcai, fasizmus elleni demonstrációról. A dél-oszét konfliktusról, Vietnam új generációjáról. A pekingi nyári olimpiai játékokról. Az egerészölyvek párviadaláról. Az 1989-es határnyitás megrázó pillanatairól.
A Magyar Újságírók Országos Szövetsége által rendezett tárlat kaland és időutazás a mögöttünk hagyott, de az életünket még mindig befolyásoló 2008-as esztendő eseményei között.
A Határnyitás 20 éve című kísérő kiállítás aktualitását az adja, hogy 1989. szeptember 11-én, nulla óra 1 perckor nyílt meg Magyarország nyugati határa. Ez az esemény nem csupán Magyarország, de Európa jövője szempontjából is meghatározó volt, az egységes és szabad Európa megszületésének pillanatát jelentette. A húszéves évforduló lehetőséget kínál arra, hogy a szervezők felidézzék az akkori eseményeket, ismert és eddig még soha nem látott fényképek, dokumentumok felhasználásával.
A kiállítás ünnepélyes megnyitóján, március 19-én mutatják be Az Év fotói című könyvet, valamint a Határnyitás 1989 című reprezentatív katalógust. A seregszemlét Spiró György nyitja meg március 19-én, 16 órakor.
A tárlat április 26-ig látogatható a Magyar Nemzeti Múzeumban. A budapesti helyszínt követően a kiállítást több vidéki nagyvárosban - Debrecen, Miskolc, Pécs - is bemutatják.