Laborcz Ferenc emlékkiállítás az Erdős Renée Házban

Képző


laborczferenc_madarak.jpg
Laborcz Ferenc: Madarak

(MTI) - Mivel a szobrász Rákoshegyen élt és dolgozott a '40-es évektől kezdve, az Erdős Renée Ház immár másodszor ad otthont a művész alkotásainak bemutatására a Laborcz Ferenc Szobrászműhely Alapítvány rendezésében.

 
A tárlat bemutatja a szobrászművész különböző korszakait; a korai, római ösztöndíjas időszaktól kezdve a '60-as évek alkotásain keresztül az utolsó esztendőkig. A emlékkiállításon megtekinthető szobrok között szerepel egyebek mellett a mészkőből készült Aranybulla, a bronz Ércmadár, a fehér márvány Madarak, a pácolt hársfából alkotott Torzó, a körtefából vésett Föld és a diófából megjelenített Anyaság.
 
Több jelentős alkotás természetesen nem hozható be a kiállítóhelyre, így a Vidám Színpadon lévő hétszer három méteres afrikai makóre fából készült, Föld címet viselő plasztikus fal vagy a Ferihegyi úti Madarak emlékmű sem; ezeket nagyméretű nyomatokon, digitális printeken láthatja az érdeklődő.
 
Több mint 35 fotográfia színesíti a kiállítás anyagát, képek egyebek mellett a debreceni Biogál Gyógyszergyár homlokzatán elhelyezett Vegyészek című vörösréz lemezdomborításról, a Miskolci Kórház előtt látható bronz Botos fiúról, a Farkasréti temetőben álló Ifjú síremlékéről vagy a Béke emlékműről, amely a Laborcz Ferenc és Czimra Gyula Emlékház előkertjét díszíti.
 
Az emlékkiállításhoz kapcsolódva szeptember 18-án szobrászati szimpóziumot tartanak, ahol Laborcz Ferenc életművéről, koráról és a jelenkor szobrászatáról tartanak előadásokat.