(MTI) - A kiállítás megálmodója elmondta az MTI-nek, hogy a tárlat tizenhét alkotó több tucat munkáját mutatja be. Vaskóné Kiss Éva, a Vakok- és Gyengénlátók Csongrád Megyei Egyesületének elnökségi tagja és kultúrfelelőse hozzáfűzte, hogy a Fehér Bot Napja alkalmából megrendezett kiállításon ismert művészek és látássérült amatőr alkotók munkái is szerepelnek.
Egyesületük célja, hogy csökkentse a látássérült emberek elszigetelődését, javuljon társadalmi megítélésük, fejlődjön önbecsülésük, önértékelésük. A kiállítással is ezt szerették volna segíteni.
A tárlaton találhatók tapintható művek, köztük domborművek, bőrképek, makettek, szobrok. A látássérültek alkotásai közt ott vannak a neves festőművész, Dancs Miklós képei is. Van olyan festőnő, aki a számítógépes műveit adta kölcsön a kiállításra: az alkotó négyszázszoros nagyítással dolgozik, ami annyit jelent, hogy képének mindössze egy négyzetcentiméterét látja egyszerre a számítógép monitorján. Megérkeztek a tárlatra Balvinszky Orsolya munkái is: a fiatal képzőművész arra törekszik, hogy a látássérültek számára is élvezhető képeket készítsen.
Láthatók még hímzések, kézműves termékek, sőt textilmunkák és üvegképek is. Az alkotásokról a tudnivalók Braille-írással készültek.
A tárlat jövő péntekig látható a szegedi Somogyi-könyvtárban.
A kiállítás szervezésében ugyancsak közreműködő Kreatív Formák Alapítvány 2007-ben alakult azzal a céllal, hogy segítse a felnőttkorú látássérültek önálló életviteléhez szükséges körülmények megteremtését. A tevékenységük finanszírozását pályázati forrásokból biztosítják, a rehabilitáció ingyenes.