A Müpa által meghirdetett kezdeményezés célja az volt, hogy bevonja ezt a nemzedéket is a kultúráról folyó párbeszédbe. A pályázók feladata a kultúra és társadalom kapcsolatának és kölcsönhatásainak bemutatása volt. A három legjobbnak ítélt pályamunka beküldője ? Rádi Péter, Thurzó Réka Hajnalka és Szép Ferenc ? a Fuji jóvoltából értékes fényképezőgépeket vehetett át Káel Csabától, a Művészetek Palotája vezérigazgatójától. A június 30-ig megtekinthető kiállítást a zsűri tagja, Réz András filmesztéta nyitotta meg.
A zsűri elnöke Korniss Péter Kossuth- és Pulitzer-díjas fotográfus, fotóriporter volt, tagjai: Réz András filmesztéta, reklámszakember, Lajos Tamás operatőr, a budapesti Színház és Filmművészeti Egyetem oktatója, Kovács Ágnes, a Művészetek Palotája értékesítési és marketingigazgatója, valamint Kovács Krisztián, a Művészetek Palotája video-főszerkesztője.
Rádi Péter, az első díjat nyert, Időtükör című kép készítője az ember és kultúra kapcsolatának szimbolikus ábrázolására törekedett. "A kultúrát nagy, önmagukból kifordult terek jelképezik; a fel-feltűnő kis emberek feladata, hogy mindezt befogadják és értelmezzék." A zsűri értékelése szerint a fiatal alkotó kézzelfoghatóan láttat egyszerre múltat és jövőt, a művészetekkel való találkozás helyszínét és az azt befogadó közönséget. A kép mind mondanivalóját, mind a megvalósítást tekintve a legkiemelkedőbb pályamunka.
A második helyezett Thurzó Réka Hajnalka A legkisebbeknek is című fotója a Müpa gyermekprogramjaira hívja fel a figyelmet, az egyik legintimebb emberi kapcsolaton ? édesanya és kisgyermek kapcsolatán ? keresztül ábrázolja a témát.
A harmadik helyezett Szép Ferenc Piano című képén megjelenő lépcsőház már sok fotóművészt megihletett, és ezúttal is népszerű témának bizonyult.
Az online közönségszavazás nyertese Pribil Ádám Tűzlépcső című munkája.
A Művészetek Palotája hagyományt kíván teremteni az évad tematikájához aktuálisan kapcsolódó fotópályázataival.