A díjnyertes USE unused márkanevet alapító három divattervező, Füzes Eszter, Godena-Juhász Attila és Tóth András együttműködése 2003-ban kezdődött, amikor mindhárman a MOME (Moholy-Nagy Iparművészeti Egyetem) hallgatóiként nemzetközi versenyeken vettek részt, illetve elkészítették vizsgakollekciójukat. Első sikereiket ? például a londoni Cumulus Fashion Tour első helyét, vagy egy film jelmezeinek megtervezésére szóló ajánlatot ? követően a csapat az egyetem elvégzése után is együtt maradt, így 2006-ban megszületett közös vállalkozásuk. A három divattervező több sikeres divatbemutatón is részt vett Párizsban, New Yorkban és Tokióban, kollekcióik pedig szép sikereket értek el belföldön és külföldön egyaránt. A 2007-es tokiói nemzetközi divatkiállítás különösen nagy sikernek mondható, hiszen az USE a seregszemle tíz legjobb tervezője között végzett. A csapat ruháit rendszeresen mutatják be különféle magazinok, de a filmfesztiválok és díjátadók vörös szőnyegén is felbukkannak nem csak Magyarországon, hanem az Egyesült Államokban is.
Magyar divattervezők kapták az Erste Kontakt Fashion díjat
Képző
Ruth Goubran, az Erste Group társadalmi kapcsolatokért és szponzorációért felelős vezetője a díjjal kapcsolatban elmondta: az ötezer euróval is járó Erste Kontakt Fashion díjjal szeretnének hozzájárulni a különlegesen kreatív és impresszív közép- és kelet-európai divattervezők további munkájához, akiknek a bécsi fesztivál kiváló lehetőséget jelent nemzetközi ismertségük növelésére is.
A USE unused fő célja, hogy az egész világon ismert és sikeres magyar divatmárkát hozzon létre, amely nem globalizációs tömegterméket vonultat fel, hanem a magyaros ízeket megőrző kollekciót. A kollekciók sikere nyomán a termékportfólió az elmúlt két év során férfidivattal, szemüvegekkel és kiegészítőkkel bővült. Magyarország mellett a USE unused márka jelenleg az Egyesült Államokban és Japánban van jelen.
Az Erste Group 2004-ben indította útjára a ?KONTAKT? névre keresztelt művészeti programot és kezdeményezést, amely a közép- és kelet-európai régióra, valamint az 1960-as és 70-es évek konceptuális művészete mellett a kortárs művészetekre koncentrál.