A Fiat gyártása, a Juventus játékosai, a Vezúv, a Doge-palota, a szicíliai maffia, az elmaradhatatlan "pásztá", az illatozó kávé és a toszkán romantika mellett felsorakozott még egy tény az Olaszországot ellenállhatatlanná tevő látni- és érzékelnivalók sorába: 2008-ban ugyanis Torinó lett a Világ dizájnfővárosa.
A Magyar Formatervezési Tanács szervezésében hat ország közös installációja, ikonikus tárgyai, és animációs filmek várják majd az érdeklődőket. Az észt, lett, lengyel, litván, szlovák és magyar kultúra lenyomatai lehetőséget adnak arra, hogy átfogó képet kapjunk a régió dizájn vonatkozású fejlődéséről. Hazánkat, az animációs filmek mellett, öt, a múlt és a jelen hangulatát idéző, a falakra, plafonra és padlóra pingált tárgy is képviseli.
2050-re a világ népességének kilencven százaléka a városokban fog élni. Ezt a folyamatot vette alapul a Flexibility (Rugalmasság) című torinói kiállítás is, amely a Világ dizájnfővárosa projekt keretében október 12-ig látogatható. A tárlat a Paolo Borsellino utcában, egy korábban börtönként funkcionáló épületben kapott helyet. A fegyintézet a lecsökkent tér emberi életet korlátozó hatására, a városi létre utal. A magánzárkával szegélyezett folyosón három zenész-dizájner kísérleteként dobhártyákat hasogató hangok borzolják az érzékeket. A panoptikum középső részén, ahonnét a börtön szárnyai kiindulnak, a flexibilitás jelentésmagyarázatának széles tárházával találkozik a látogató. Az épület férfi szárnyában olyan használati tárgyakat állították ki, amelyek a városi otthonok és munkahelyek életterét képesek harmonizálni. A börtöntúra lezárásaként a női szárnyban kapott helyet tíz, nemzetközi dizájner-installáció.