Megérkezett a Csernus-kiállítás anyaga a Tornyai János Múzeumba

Képző

A hódmezővásárhelyi tárlaton mintegy száz Csernus-festményt, grafikát és akvarellt mutatnak be, valamint a művész párizsi műtermét is megidézik a szervezők. A kiállítást jelen formájában először láthatja Magyarországon a nagyközönség.

 
Csernus Tibor 2007-ben Párizsban hunyt el, a festőművész gyűjteményes kiállításával nyílik meg az uniós támogatással felújított és kibővített hódmezővásárhelyi Tornyai-múzeum.

A múzeumépület rekonstrukciója és bővítése fontos része a Hódmezővásárhelyen befejezéséhez közeledő, 4,2 milliárd forintos összköltségű kulturális városrehabilitációs programnak.

 
Nagy Imre múzeumigazgató korábban elmondta, hogy az újonnan kialakított időszaki kiállítótérben és a múzeum felújított szárnyában, összesen tíz teremben Csernus Tibor csaknem száz alkotását mutatják be a nagyközönségnek.
 
A tárlat anyagának gerincét a Kogart-gyűjteményéből származó festménykollekció adja, emellett mintegy tucatnyi alkotást Kovács Gábor személyes tulajdonából kölcsönöz a múzeumnak. A látogatók Csernus Tibor késői életművének teljes spektrumát megismerhetik a kiállításon, amelyen szerepelnek nagyméretű olajképek, pasztellek, grafikák, köztük jó néhány olyan alkotás, amelyet Magyarországon korábban még nem mutattak be ? tudatta a művészettörténész.
 
Nagy Imre hangsúlyozta, hogy a Csernus-kiállítás az első jelentősebb állomása a Kogart-gyűjteménnyel tervezett hosszú távú együttműködésnek.