Többek között Berszán Zsolt, Mircea Cantor, Adrian Ghenie, Victor Man és Veres Szabolcs, összesen 32 művész és 17 művészeti intézmény bemutatásával járja körül átfogóan a "Kolozsvár-jelenség", azaz a helyi alkotók nemzetközi sikerének titkát a Műcsarnok Európai utasok című nagykiállítása.
A kolozsvári művészeti színtér intézményei közül olyan alkotóműhelyek működésébe kaphat bepillantást a látogató, mint a Bázis, az Ecsetgyár, a GroundFloor Group, Kolozsvári Művészeti és Design Egyetem, a Plan B, a Sabot vagy a Tranzit Ház.
A "dekonstrukció mestere", Kelemen Károly eddig több mint három évtizedes életművét tekinti át 110-nél is több festmény, szobor, kollázs segítségével a Nagymező utcai Ernst Múzeum Átfestett ikonok című kiállítása.
A tárlat központi termében Kelemen jellegzetes Teddy bear-figurái jelennek meg, igen változatos formában. A látogató számos parafrázisra ismerhet: Picasso Vasaló nője, Gauguin Tahiti tájképe, Henry Moore, Cézanne és más nagy elődök munkái mind mackóvá lényegülnek Kelemen Károly festményeiben és szobraiban.
Magyarósi Éva animációs filmjét és rendhagyó állóképeit tekintheti meg a közönség a Láthatatlan rajzok című kiállításon a Műcsarnok mélyföldszinti projektgalériájában, a Mélycsarnokban. A tárlaton bemutatott animációs film a VJ-kultúra hang- és mozgóképmontázsaihoz áll közel, a fiatal művész állóképei pedig a fotó, a kézirajz és a festmény jellemzőit elegyítik.
Kritikánk a tárlatról: