A Giergl család első generációi szabómesterséggel foglalkoztak, az 1720-as évektől, és a társadalmi ranglétrán lassan emelkedtek. Az ő fiaik még a céhes ipar keretei közül indultak, de többen közülük művészekké váltak Az ő gyerekeik pedig többek között kiváló építészek lettek, alkotó részesei a kiegyezés után kibontakozó nagyszabású építkezéseknek. Az építész generációk sora a 20. században is folytatódott.
A család egyes alkotóinak munkásságát kiterjedt szakirodalom dolgozza fel, műveiket múzeumok sora őrzi. A Budapesti Történeti Múzeum a nagyszámú közgyűjtemény és a hagyományokat őrző családtagok együttműködésével a hazai múzeumok között elsőként mutatja be együttesen, közös kiállításon egy család ilyen számos, szerteágazó tevékenységű tagjának művészetét. A különböző generációkhoz tartozó családtagok tevékenysége nem független egymástól, megállapítható az alkotók egymásra hatása, amelyről maguk az érintettek is megnyilatkoztak. Egyúttal a hazai művészettörténet jelentős korszakáról nyerünk sajátos metszetet, melyet családi emlékek - a kor társadalom- és művelődéstörténetének jellemzői - tesznek életszerűvé.
A kiállítás e jól dokumentált, gazdag életműveket hátrahagyó család példáján emléket állít a számos német eredetű és megtelepedése után a magyar reformkor, forradalom és szabadságharc élményével gazdagodott, képességeit a hazai kulturális törekvések szolgálatába állító magyarrá vált polgárcsaládnak. Tagjai alkotó tevékenységükkel és kultúraközvetítésükkel sajátos szerepet töltöttek be a hazai művelődésben, az ország művészeti és építészeti arculatának formálásában, nem utolsó sorban kultúránk határainkon túli elismertetésben.
A kiállítást a nagy érdeklődés miatt a múzeum az eredeti januári határidőről február 11-ig eghosszabbította!
A kiállítás helyszíne: Budapesti Történelmi Múzeum, I. ker. Szt. György tér 2., Budavári Palota E épület
A kiállítás látható: 2006. október 4. - 2007. feruár 11-ig