(MTI) - A koszorúzáson Geröly Tibor, a Művészetbarátok Egyesületének vezetője, Láng Miklós, a Vidovszky Emlékbizottság vezetője és Szonda István, a gyomaendrődi Vidovszky Béla Helytörténeti Gyűjtemény vezetője emlékezett a festőművészre.
Láng Miklós, Vidovszky Béla életútjának kutatója a művészt méltatva úgy fogalmazott: nincs más festő, aki úgy vissza tudta volna adni az Alföld levegőjét, mint ő. Az emlékbizottság vezetője elismeréssel szólt a Balaton szépségét bemutató képeiről és enteriőrfestészetéről is. Láng véleménye szerint a festőművész még mindig nem kapta meg az őt megillető helyet a magyar művészeti életben, holott Vidovszky Bélának húsz festménye van a Magyar Nemzeti Galériában, öt képe díszíti az Országházat és majdnem minden minisztériumban van - még a harmincas években vásárolt - alkotása, de sok polgári család is őrzi a képeit.
Tájékoztatása szerint a gyomaendrődi Vidovszky Béla Helytörténeti Gyűjtemény anyagában főként a családtól, barátoktól kapott képek szerepelnek, egyebek mellett az 1939-ben született A luzerni öreg híd című festmény, illetve egy kép a duinói várról, amelyet az olasz fronton, hadifestőként alkotott.
Szonda István, a gyomaendrődi Vidovszky Béla Helytörténeti Gyűjtemény vezetője elmondta: szombaton emlékünnepséget rendeznek a festőművész születésének 125. évfordulója alkalmából, s koszorút helyeznek el az ottani emléktáblánál.
Geröly Tibor, a Művészetbarátok Egyesületének vezetője a megemlékezésen hangsúlyozta: ötévente koszorúznak Vidovszky Béla emléktáblájánál, s alapítottak egy, a művész nevével fémjelzett emlékplakettet, amelyet azoknak ítélnek oda, akik sokat tesznek a festőművész emlékének megtartásáért.