Minden napra Buddha-dal a pécsieknek

Képző


buddha_by_hindustanlink_com.jpg
 Buddha (képünk illusztráció)

"Mindenképpen célba találtunk azzal, hogy az alkotások, a megfogalmazott mondatok megállítják és elgondolkodtatják a járókelőket. Kit így, kit úgy" - fogalmazott Molnár Czingi Béla, az egyik alkotó.    

 
A Kiss Évával együtt megálmodott projekt a Déli Szél Kortárs Alkotói Fórum Alapítvánnyal közösen valósul meg. Az akció a váratlanságra épít: a szemlélő elsőként reklámnak vélheti, jobban szemügyre véve azonban kirajzolódik a mondanivaló.    
 
Az üvegre vetített kép különböző kulturális jeleket használ. Az alkotók a modern világban elvesző szakrális elemekkel dolgoznak, nem szokványos mondanivalót hordozó kombinációban. A stencil grafikán látható Buddha alatt a tervezőművészek gondolatai jelennek meg, a zsidó-keresztény kultúrkör parancs-tiltás formulájához hasonló módon. A látszólag egymásnak feszülő kulturális szimbólumok a keretet adják az alkotók mondanivalójának; a szemlélő felfedezhet közös pontokat a két, egymásnak látszólag ellentmondó kulturális jel eredeti tartalma között.    
 
Az Európa Kulturális Fővárosa (EKF) programban már a tematikus felvezető évek során fontos szerepet játszott a civil szervezetekkel való együttműködés, a civilek aktivitásának bevonása. Erre példa a Buddha-dal című akciósorozat is. Februártól internetes honlap is várja a pécsi Buddha-dal rajongóit. Az oldalon a látogató nyomon követheti a napi akciókat, megismerheti az alkotók által írt üzeneteket. A projekthez szervesen kapcsolódik egy fotóakció is, amelyben önkéntesek részvételével képsorozat készül, és 365 "Buddhává lett embert" dokumentál majd.
 
Korábban: