Ken Russell botrányszagú, extravagáns művészportréi az alkotó ember, a művészet és a közönség szentháromságának bonyolult viszonyát elemzik. A Mahlert nálunk először szinkronizálták, aztán a vallási érzületeket sértőnek nyilvánítva betiltották. Az ártatlanság és a romlottság, az ábrándok és a valóság vívja itt örök küzdelmét, melyet a szenvedés, a megtisztulás és az újjászületés motívumai ritmizálnak. December 15-én, 18 órától ez lesz a Műcsarnok Filmklub utolsó idei filmje.
A kortárs művészek környezetükről, társadalmi, kulturális közegükről mindig a legaktuálisabb olvasatot adják. Ezért kortárs műveken keresztül nyerni betekintést egy számunkra nagy valószínűséggel ismeretlen kultúrába nagyon izgalmas felfedezéseket ígér. Erre adódik lehetőség december 17-től Budapest két legnagyobb kortárs művészeti helyszínén, a Műcsarnokban, valamint a Ludwig Múzeumban, ahol a tajvani kortárs művészet legnagyobb szabású európai bemutatkozásának keretében közel 30 alkotó munkáján keresztül kaphatunk képet napjaink tajvani képzőművészetéről.
A Jad Hanna kibuc eddig feldolgozatlan történetét számos nézőponton, élettörténeten és vallomáson keresztül rekonstruáló kiállítás december 31-i zárása előtt három tárlatvezetésen is részt vehetnek az érdeklődők az Ernst Múzeumban. December 14-én, 17 órakor Sárdi Dóra, a Centropa Magyarország Zsidó Családtörténeti Kutatóközpont munkatársa, szombaton Turay Hedvig művészettörténész, vasárnap pedig László Gergely és Páldi Lívia kurátorok tartanak tárlatvezetést.