Május 10-én adták át a MOME 1359 cm? ? Agyalj rajta! című játéktervezési pályázatának kétmillió forintos fődíját, amelyet az erInnovations Kft. Build & Lead nevű közösségépítő játékszoftvere nyert el. A pályázat kiíróinak elsődleges célja a magyar játéktervezési hagyomány felélesztése volt, hosszútávon pedig a kezdeményezés nemzetközi szintre emelése.
A bírálók véleménye szerint az alapötlet, a játék működése eredeti és egyszerű, újszerű a játékélmény, a programban megjelenő voronoi sokszögek játékra alkalmazásának kivitele rendkívül igényes, emellett kiemelkedő a grafikai minőség, valamint a megbízható, jól működő szoftveres háttér is. A zsűri szerint a nemzetközi piacon is életképes játékban kis fejlesztéssel számos lehetőség rejlik.
A játéktervezési pályázat fődíját a zsűri elnöke, Rubik Ernő Kossuth-díjas építész, formatervező, a MOME címzetes egyetemi tanára adta át, aki az eredetiség szerepét hangsúlyozta. ?Akárcsak a tervezésnél, a koncepciók értékelésénél is a miért és hogyan kérdésekre adott válaszok a legfontosabbak. Az Agyalj rajta! pályázat esetében a kiírás legfontosabb elvárása az eredetiség volt, azaz a zsűrinek azt kellett néznie: melyik munka más, mint a többi. Épp emiatt sok pályamű még nyitott, további gondolkodásra és munkára kínál lehetőséget. A cél az, hogy akárcsak a pályázat maga, az eredmény is inspiráló legyen, és fejlesztésre ösztönözze az alkotókat?? mondta el.
A MOME különdíját a The Tactile Group Tactile nevű, apptivity típusú interaktív kockakészlete nyerte. A zsűri méltányolta a játék mögött rejlő elvet és elképzelést, amellyel az alkotók kísérletet tettek a virtuális játékok és a valós tárgyak közötti kapocs megteremtésére. A Tactile egyfajta platformként különösen alkalmas a további fejlesztésekre, és ezeknek csak egy lehetséges útja a játékfejlesztés.
A HG.hu online design magazin különdíját a Madeworks csapat AXYZ elnevezésű kártyajátéka nyerte el, amely esetében a zsűri méltányolta az ötlet egyszerűségét és a kidolgozás minimalista esztétikáját, a megvalósítás igényességét. A szakemberek szerint a játék további fejlesztésre kínál lehetőséget, valamint fejlesztheti a gyermekek térlátását és vizuális rendre szoktat.