Összefogott a Nemzeti Galéria és a Nemzeti Tankönyvkiadó

Képző


munkacsymihaly_rozsehordono_by_mek_oszk_hu.jpg
 Munkácsy Mihály: Rőzsehordó nő

Összefogott a Magyar Nemzeti Galéria és a Nemzeti Tankönyvkiadó a magyar kultúra közvetítése, átadása céljából. A két intézmény fontosnak tartja, hogy a gyerekek minél jobban megismerjék a magyar képzőművészet remekeit és ennek érdekében próbálják ösztönözni a pedagógusokat, hogy a mindennapi oktató munka mellett egyre több időt fordítsanak a diákokkal múzeumlátogatásra is.

 
Az együttműködés első, már kézzel fogható eleme, hogy az intézmények egy különleges Mű(mese) című pályázatot hirdettek. A diákok feladata, hogy a Nemzeti Galéria festményeiről szebbnél szebb, ötletesebbnél ötletesebb történeteket írjanak, ezáltal életre kelthetik a képeket. A tervek között szerepel a magyar remekműveket tartalmazó, az adott művészettörténeti kort is bemutató Mű(mese)könyv közös megjelentetése. Az intézmények a kultúra mellett a tehetséggondozásra is nagy hangsúlyt kívánnak a jövőben fektetni.
 
Jókai István, a Nemzeti Tankönyvkiadó vezérigazgatója a megállapodásról elmondta: "Piacvezető tankönyvkiadóként kiemelt célnak tekintjük a magyar kultúra közvetítését és természetesen erre tankönyveinkben is nagy hangsúlyt fektetünk. Szerettük volna azonban, ha mindezt könnyedebb formában is meg tudjuk tenni, ezért is fogtunk össze a Magyar Nemzeti Galériával. Az együttműködés keretében elsőként megszerveztük a Mű(mese) pályázatot, így a diákok amellett, hogy közelebb kerülnek az irodalomhoz és a képzőművészethez a meseírással anyanyelvünket is ápolják."
 
"Mindig megpróbálunk valami olyan dolgot kitalálni, amivel a legifjabbakat inspiráljuk arra, hogy érdemes a kultúránkat még jobban megismerni. Külön öröm számomra, hogy létrejött ez a megállapodás és a meseíró pályázat a Nemzeti Tankönyvkiadóval. Azáltal, hogy a diákok kiválasztanak egy festményt és megálmodják a történetét, személyes kapcsolatba kerülnek egy-egy művészeti alkotással és tovább mélyíthetik a magyar művészet terén szerzett ismereteiket"- mondta Szücs György, a Magyar Nemzeti Galéria főigazgató-helyettese, a meseíró pályázat fővédnöke.
 
A pályázatoknak február 21-ig, az Anyanyelv nemzetközi napjáig kell beérkezniük, majd a szakmai zsűri értékel. A díjkiosztónak a Magyar Nemzeti Galéria ad majd otthont, ahol az eredeti, ihletet adó festmények is megtekinthetők.