Aki még mindig nem tudja, mit keresnek a metróaluljárókban négy hete a nyelvnyújtogatós, vicsorgó, napszemüveges, apácaruhás, bajuszos és monoklis Mona Lisák, nem késett le semmiről. Ugyanis a hetvenes-nyolcvanas évek underground kultúrájának dokumentumait archiváló és feldolgozó Artpool Művészetkutató Központ parabélyeg-kiállítása - bár tavaszi fesztiválos programként nyílt - egészen június végéig látható a Szépművészeti Múzeumban.
Ráadásul E. F. Higgins Mona Lisa bélyegvariációiról most többet tudhatunk meg, mint korábban bármikor. Április 26-án délután négy és hat óra között ugyanis a kiállítás kurátora, az Artpoolt alapító Galántai György tart előadást és vetítést a Szépművészeti Barokk Termében.
Elöljáróban annyit: a parabélyeg névvel a nem postai célra használt bélyegeket illetik a szakértők. Ebbe a gyűjtőfogalomba tartozik a művészbélyeg is, amelyből ötszázat lehet egyszerre látni a Szépművészeti Múzeumban. (1987 májusában Bélyegképek címmel ugyanitt rendeztek nemzetközi művészbélyeg-kiállítást Galántaiék.)
A különleges tárlatvezetésre a kiállító művészek közül is meghívott jó néhányat az Artpool. Így kérdezni lehet majd - többek között - Győrffy Sándortól, Kovács Péter Balázstól, Lengyel Andrástól, Tóth Gábortól, a kanadai James Warren Feltertől, valamint az amerikai Michael Hernandez de Lunától és Patricia Tavennertől. A rendhagyó (közönség)találkozóról pedig úgy emlékeznek majd meg a művészek, hogy - a gyűjtők és a saját maguk örömére - bélyegeikkel meg bélyegzőikkel preparálják a kiállítás katalógusát és plakátját.