Pörgős, sikeres este volt - mondta Virág Judit. Sokan eljöttek, és még az utolsó pillanatban is kaptunk telefonos megbízásokat azoktól, akiket a hóesés akadályozott a személyes jelenlétben. Jó eredmények születtek, a kiemelkedő művek emelt áron keltek el, és több, alacsonyabb kikiáltási árú mű is megsokszorozta az árát - tette hozzá.
Az aukció 188 tételéből 88 végzett milliós leütéssel. Tizenegy alkalommal nyolc számjegyű összegen koppant a kalapács. Amint azt várni lehetett, a legmagasabbra árazott festményért, Derkovits Gyula Halászok című vásznáért adták a legtöbbet. A mester külvárosi utcaképeinek egyik különleges, rálátásos kompozíciója 20 millióról indult, és eljutott 28 millióig.
Nem sokkal maradt el ettől a licittől Aba Novák Vilmos karakteres, Dudás figurája, amely egy római trattoria képhez készült alaktanulmány. Induló árát éppen 10 millióval toldották meg, amikor 24 millióért leütötték. Két Vaszary János festményért is sokat adtak. Szeretik a gyűjtők a művész könnyed, franciás strandképeit. A most elvitt Rimini című vászon is e körből való, meg is adták érte a 20 millió forintot. Míg a posztimpresszionista Hölgy rózsás kalapban /Színek kékben 16 milliós kikiáltási árán kelt el.
Egy korai Batthyányi Gyula kép, egy dél-itáliai utcai jelenet 6,5 millióról tornázta fel magát 12 millióra, míg az érett korszakbeli, szecessziós Jeanne D'Arc 3,8 millión végzett. Basilides Barna méretes olajképét, az 1931-es Ádám és Évát 15 millióról juttatták 18 millióra, megadták a 12 milliót Ligeti Antal szobi látképéért. Tizenegy milliót adtak Csernus Tibor 1995-ös hiperrealista vásznáért, míg egy másik Csernus mű, egy csendélet 7,5 millióig bírta.
Ritkán forog a műkereskedelemben Schönberger Armand festmény. Ezért is akarták sokan megszerezni a mester Kávéházban című, 1931-es, expresszív vásznát. 9,5 millió forintról 14 millióig licitálták, majd érkezett egy 14,1 milliós ajánlat, s végül ennyiért vitte el egy oroszul licitáló úr. Egy korábbi, 1924 és 27 közé datált Schönberger festmény pedig 10 millióra duplázott.
Kádár Béla legkedveltebb art decós korszakából két gouache jutott, 8, illetve 5,5 millióért, míg a további képei is 1, 7 és 2,2 illetve 2,4 millióért mentek el.
Négy és hét millió között végezetek Perlmutter Izsák, Koszta József, Perlrott Csaba Vilmos, Scheiber Hugó, Korb Erzsébet, Márffy Ödön képei. Kétmillióval adtak többet Bene Géza, Czóbel Béla, Gyarmathy Tihamér, Nagy Oszkár műveinek 2-4 milliós kikiáltási áránál. És sokszor jutottak hét számjegyű leütésig a néhány százezer forintról indított tételek. Vörös Géza dekoratív budapesti látképe 180 ezer forintról hétszerezett, a franciává lett és François Gall néven alkotó Gáll Ferenc impresszionisztikus kávéházi jelenete 260 ezerről 1,3 millióra ment fel, Ország Lili jellegzetes olajképe 800 ezerről 1,5 millióig, Egry József munkásai, a festő korai belgiumi korszakából 900 ezerről 1,6 millióra jutott fel.