Régi vásár új néven: Budapest Art Fair

Képző


artfaird_fri20071121001.jpg
MTI Fotó: Friedmann Endre

November 22-25. között rengeteg program, könyvbemutató, tárlatvezetés és egész napos kiállítás várja a látogatókat, vásárlókat és a műkereskedelem szakembereit.

 
A rendezvény névváltozása mögött érezhető a profilváltás: itthon is, ahogyan a világban mindenütt, a régiségek mellett előretört a képzőművészeti alkotások iránti érdeklődés. Bár az antik tárgyak, berendezések most is jelen vannak a bemutatkozó galériák kínálatában - a színvonalat jellemzi a 2006-ban bevezetett, idén már kötelezővé tett szakmai zsűrizés -, az igazi szenzációt mégis azok a klasszikus és kortárs képzőművészeti anyagok nyújtják, melyeket néhány nagy hazai és több külföldi galéria és aukciósház mutat be.
 

Díszvendég az idén Franciaország lett, ahonnan három neves galéria is hozott kiállítási anyagot, elsősorban festményeket - főként Párizsban élt és alkotott XX. századi magyar festőkét, mint Réth Alfréd, Vasarely vagy a Galerie la Minotaure gyűjteményében lévő Scheiber Hugó és Kádár Béla-vásznak. Utóbbi két festő képei a Műcsarnok hátsó apszisának oldalszárnyában, háborítatlanul a vásár nyüzsgésétől, remek válogatásban külön kamaratárlat élményét adják mintegy. De hasonlót nyújt a Kieselbach Galéria több pavilonja is, ahol a klasszikus avantgárd legjobb képviselői között még Anna Margit és Ország Lili egy-egy képe is megjelenik.

 

A kísérő rendezvények sora is impozáns: az előadóteremben kortárs képzőművészekről készült filmeket vetítenek, a kortárs anyagot bemutató sátorban pedig az Art Magazin fórumán beszélgetések lesznek a hazai művészeti sajtóról, a galériarendszer sajátosságairól és az államosított műtárgyak visszaszolgáltatásáról. Emellett itt, az Art Fair programján belül mutatják be Judith Miller Képes iparművészeti enciklopédiáját és a Vince Kiadó új Breuer Marcel-kötetét, sőt lesz karikatúra- és képregény aukció is. A programokról részletes információk a www.budapestartfair.hu internetes oldalon találhatók.