Reigl Judit képei a londoni Tate Modernben

Képző

(MTI) - A múzeum tulajdonába két képe kerül: az egyik a különleges Guanó széria egy nagyméretű, 1958-62-ben készült darabja, a másik egy szintén nagyméretű, 1959-es festmény a Tömbírás sorozatból.
Reigl Judit művei számos francia köz- és magángyűjteményben megtalálhatók: a párizsi Pompidou központban 37 festménye szerepel. Első magyarországi tárlatára 2005 októberében került sor a Műcsarnokban.
A néhány hete megrendezett Plug Kortárs Művészeti Vásáron is láthatták az érdeklődők számos alkotását - az ötvenes években készültek közül - az Erdész and Makláry Fine Arts standján.
Reigl Judit 1950-ben telepedett le Franciaországban. A szürrealizmus nagymestere, André Breton figyelt fel először tehetségére, akinek segítségével rendezhette meg első párizsi kiállítását. A szürrealizmust hamar maga mögött hagyta. Az ecsetet és a konvencionális festészetet elvetve, egy hajlított fémdarabbal kezdett dolgozni.
"Tisztán gesztusokon alapuló festészetet valósított meg, amelynek lényege, hogy nincs előre tervezett mozdulat, a kivitelezés gyors, az alkotó eksztatikus állapotban dolgozik" - jellemzi stílusát a munkáit menedzselő-képviselő-gondozó Makláry Artworks MTI-hez eljuttatott közleménye.
Az 1923-ban született művész legközelebbi kiállítása New Yorkban nyílik 2007 márciusában, a Jozsef Gat Galériában.