A látogatók olyan kivételes és ritkán látható festményekben, gobelinekben, szobrokban és grafikákban gyönyörködhetnek, mint Vajda Lajos Felmutató ikonos önarcképe, amely a magyar festészettörténet 50 legfontosabb alkotása közé tartozik, vagy Csontváry-Kosztka Tivadar Titokzatos szigete, Borsos Miklós rézdomborításai, Kondor Béla festményei vagy Péreli Zsuzsa gobelinjei. Az alkotások (Bencsik István, Bohus Zoltán, Borsos Miklós, Csontváry Kosztka Tivadar, Gulácsy Lajos, Kondor Béla, Péreli Zsuzsa, Szalay Lajos, Tóth Menyhért alkotásai) a Kovács Gábor gyűjteményből, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány gyűjteményéből és a KOGART Kortárs Művészeti Gyűjteményből kerültek a kolostor novícius termébe.
A kiállításhoz kapcsolódóan egy katalógus is megjelenik. A kiadvány tartalmazza minden mű reprodukcióját, az egyes alkotók munkáiról pedig tíz, a mai magyar értelmiség különféle szegmenseit képviselő személyiség mondja el gondolatait, érzéseit. Közöttük van Müller Péter író, Tolcsvay László zeneszerző, Korzenszky Richárd, a tihanyi bencés apátság perjele, vagy Péreli Zsuzsa gobelinművész.
Remekművek a sopronbánfalvai kolostorban
Képző
Mivel a sopronbánfalvi kolostor a jövőben egyfajta meditációs központként szolgál majd a pihenésre, elmélyült gondolkodásra vágyó emberek számára, ezért a nyitókiállítás a 20. századi magyar képzőművészet azon alkotóitól kínál válogatást, akiknek műveiben hangsúlyosan megjelenik a mély, sokszor szimbólumokban kifejezésre jutó gondolati tartalom. Ennek a belső lelki többletnek a vizuális kivetülése látható mostantól a falakon és a posztamenseken - ezért lett a kiállítás címe Spiritualitás a 20. századi magyar képzőművészetben.