A 257 tétel között szerepel - többek között - Aba Novák Vilmos ajánlással ellátott önarcképe, Czóbel Béla pipás önarcképe, Bernáth Aurél tájképe, Szőnyi István aktja, Kádár Béla 1950-es évekből származó városképe és Kassák Lajos egy linómetszete.
Az Arte Galéria tulajdonosa, Marsó Diana különösen örül az 1871 - 1928 között élt Erdőssy Béla két hatalmas méretű színes litográfiájának. Erdőssy 1910 körül keletkezett Téli országút és Nagyvárosi részlet című művei azért számítanak kuriózumnak, mert a magyar művészek a 20. század legelején kezdték csak átvenni a francia mesterektől a litográfiát, mint új technikát. Hogy ilyen óriási méretben (43 X 67,5 cm) is képesek voltak már ezzel az eljárással dolgozni, igazán nagy dolog, ráadásul a művek rendkívül jó állapotban maradtak meg, ami a papírmunkák esetében igen ritka. Kiemelte még Marsó Diana Bálint Endre 1957-ben tussal, zsírpapírra készített Biblia-illusztrációját. A 31 X 27,3 centiméteres, Sámsont ábrázoló grafikának feltehetően azért "csak" 140.000 forint a kikiáltási ára, mert sérült.
A kortársak közül beválogatták az aukciói tételei közé például Kass János, Melocco Miklós, Maurer Dóra és El Kazovszkij műveit, és kalapács alá kerül Milorad Kristic 1989-ben készült tollrajza, A király is. Ez utóbbi grafikának az az érdekessége, hogy jó tíz évvel ezelőtt épp az Arte Galéria adta el egy hatos sorozat darabjaként, most pedig ők árverezik el. Ahogy Marsó Diana mondja: ő mindig biztatja a kuncsaftjait, ott próbálják meg eladni a műtárgyaikat, ahol korábban vették. Ugyanis ha a galéria egyszer már érdeklődött egy művész munkái iránt, nem valószínű, hogy néhány év alatt nagyon megváltozna az ízlése.