A Szegmens egy cserekiállítás-sorozat, célja magyar és távol-keleti országok művészeinek bemutatása. A Szegmens gyökerei egy művésztelep tízéves tevékenységéhez nyúlnak vissza, amelyet a magyar Túlsó P'Art művészcsoport szervezett. Ezekre a művésztelepekre rendszeresen hívtak meg távol-keleti képzőművészeket.
A programsorozat első cserekiállítását 2004-ben rendezték meg három-három helyszínen, Japánban, illetve Budapesten. A megkezdett program folytatásaként, a Szegmens II. keretében 15 magyar képzőművész mutatkozhatott be az ulánbátori Zanabazaar Múzeumban 2005-ben. Ezzel párhuzamosan elkezdték a magyar-tajvani cserekiállítás, a Szegmens III. megvalósítását is, amelynek első állomása a tajvani művészek budapesti bemutatkozása volt 2005 novemberében, az MMG és a MAMÜ Galériában. A Szegmens IV. 2007 júliusában, a koreai Daejeon városában, illetve 2007 novemberében Budapesten került megrendezésre. Mindkét városban a kiállítás egyszerre több helyszínen zajlott: Daejeon városában az Ingong Gallery, a Wooyeon Gallery és a Yian Gallery tereiben állították ki 12 magyar alkotó munkáit, míg Budapesten a 2B Galéria, a Galéria IX, az Art9 Galéria, valamint az Erlin Galéria fogadta a koreai művészeket.
A Szegmens-kiállítások szervezésekor nagyon fontos szempont, hogy olyan országok között szervezzék meg a cserekiállítást, amelyek igen keveset tudnak egymás kultúrájáról, kortárs művészeti életéről. A kiállítási anyagok összeállításakor olyan válogatást igyekeznek prezentálni, amely mind koncepcionális szempontból, mind pedig a különböző technikák tekintetében tükrözi a magyar kortárs képzőművészeti szcéna főbb tendenciáit. Másrészt ez indokolja, hogy amennyiben lehetőség adódik, szimpóziumot is szerveznek.
A Szegmens V. indiai-magyar cserekiállítás egy több éve létező programsorozat indiai állomása, amelynek folytatását 2009 decemberében Budapesten az Inda Galériában, valamint a Magyar Képzőművészeti Egyetem kiállítóterében rendezik meg. A Vyom Kortárs Művészeti Központban bemutatott 14 művész mindegyike - a friss, fiatalos, az intermediális technikákat magabiztosan alkalmazó alkotóktól a bravúros grafikai technikákat használó művészeken át a klasszikus festőkig - a magyar művészeti szcéna kiemelkedő alakja.