Szexmisszió ? Kísérőprogramok Natalia LL kiállításához

Képző

(MTI) Juliusz Machulski 1984-ben forgatott kultuszműve a korabeli Lengyelország társadalmi viszonyait modellezi a sci-fi műfaján keresztül. A film története szerint az ötvenéves hibernációból felébredt két tudóshős a 3. világháború pusztítása után egy kizárólag nőkből álló világban találja magát, és utolsó túlélő férfiakként egész nemük létjogosultságát kell bizonyítaniuk az ellenséges amazonok világában. A Szexmissziót Varró Attila filmesztéta mutatja be a közönségnek ? közölte az Ernst Múzeum.

 
A néhol provokatív, máshol drámai vagy felkavaró fotókat, videókat, installációkat felvonultató, 18 éven aluliaknak nem ajánlott kiállításban vasárnap délután az Ernst Múzeumot fenntartó Műcsarnok igazgatója, Gulyás Gábor tart tárlatvezetést.
 
A Natalia LL kiállításához szervezett filmklub következő vetítésein, február 22-én Piotr Szulkin Übü király, majd március 7-én Jerzy Skolimowski Négy éjszaka Annával című játékfilmjei láthatók.
 
Hímnem / Nőnem címmel irodalmi estek is kapcsolódnak az Opus Magnumhoz, a női vagy nőművészet tematikáját férfi és női szemmel körüljárva. A február 17-i Hímnem est vendége a "feminista férfi író, a pártoló empatikus és az alakváltoztató író", Csaplár Vilmos, Háy János és Kukorelly Endre, míg a március 9-i Nőnem est ennek párdarabjaként a mai magyar nőirodalom legfőbb vállalkozásai, az Irodalmi Centrifuga és a Szomjas Oázis-kötetsorozat "nagyasszonyait", Bán Zsófiát, Forgács Zsuzsát és Kiss Noémit látja vendégül.
 
Március 2-án Pendereczki és társai címmel a Cantores Ecclesiae Rézfúvós Kvintett ad kamarakoncertet kortárs lengyel zeneszerzők műveiből, majd március 10-én Gergye Krisztián mutat be performanszt.
 
A Nagymező utcai kiállítóhely március 18-ig látogatható tárlatáról és annak kísérőrendezvényeiről a www.mucsarnok.hu  honlapon és az ernstmuseum.wordpress.com blogon találhatók részletes információk.