November 6-án nagyszabású nemzetközi fotókiállítás nyílik a fővárosban a Magyar Fotóművészek Szövetsége által szervezett Fotóhónap 2008 - Dialógus fotófesztivál keretében. A fesztivál országszerte több mint 50 különböző tárlatával igazi kulturális csemegének számít. A VAM Design Center 1300 négyzetméteren hat központi kiállítás keretében közel 600 hazai és külföldi fotónak ad helyet. A november 30-ig látogatható tárlat nemcsak térben, hanem időben is nagy utat jár be, hiszen a II. világháború előtti fotográfiáktól a Rákosi-korszakon és a rendszerváltást megelőző időszakon át napjaink digitális alkotásaiig kalauzolja el a látogatókat.
A hat kiállítás közül kettő archív anyagokat vonultat fel: a Magyar Fotóművészek Szövetsége Senior tagozatának képei a '30-as évektől kezdődően mutatják be a XX. század mindennapjait, míg az MTI Fotóarchívumának korábban a fiók mélyén rejtőző, az 1950-56 közötti időszakból származó képanyaga most először kerül napvilágra.
Míg a múlt század közepén a fotográfia elsődleges célja az információközlés volt, addig a '70-es évektől az elektronikus technológiák fejlődésével a mozgókép vált ennek alapvető eszközévé, így a fotóművészetben az önálló kifejezésmódra helyeződhetett a hangsúly. Jól szemléltetik mindezt a kiállítás kortárs fotósorozatai, amelyek erős kontrasztot alkotnak az archív képekkel. A hazai fotográfiai élet feltörekvő fiataljainak képei mellett a kortárs cseh, lengyel és szlovák fotóművészet legfrissebb műveit láthatják az érdeklődők. A négy kortárs tárlat segítségével a nemzetközi irányzatok összehasonlítására is lehetőség nyílik.