Az európai reformációnak jelentős szerepe volt az európai kultúra, így a magyar kultúra fejlődésében is. Elősegítette a gazdasági fejlődést, a polgári gondolkodás kialakulását, az anyanyelv gazdagodását, az írásbeliség terjedését, hatása évszázadokon keresztül meghatározó volt. Az európai reformáció egyik legjelentősebb, legnagyobb hatású alakja Kálvin János volt. Az ő születésének évfordulóját a magyarországi Református Egyház a világ összes református egyházával együtt ünnepli 2009-ben. Az évfordulóhoz számos kulturális esemény, fesztivál, program, szakmai rendezvény kapcsolódik.
A Magyar Fotográfusok Háza - Mai Manó Ház egyebek között egy, a magyarországi reformáció épített örökségét és kortárs szellemiségét reprezentáló kiállítás megrendezésével és egy utazó tárlattal vesz részt a Kálvin emlékév eseményein.
A születéstől a halálig és tovább - Kálvin 500. címmel a református egyház évszázados tárgyi emlékeit, templomait, valamint a mai egyházi intézmények, gyülekezetek ünnep- és hétköznapjait mutatják be a Mai Manó Ház I. emeleti André Kertész kiállítótereiben. A 2010. január 24-ig meghosszabbított tárlaton láthatóak egyebek között a vizsolyi Biblia művészi fotói, a Debreceni Református Kollégium, a budapesti Bethesda Kórház mindennapjai, a szatmárcsekei református temető, a határon túli és az anyaországi magyar reformátusság életképei. A felkért fotóművészek Benkő Imre, Bócsi Krisztián, Dudás Szabolcs, Fekete András, Haris László, Hernád Géza, László János, Szebeni András és Túry Gergely.