Drégely László Pécsett született 1932. április. 15-én Budapesten, és 1990. június 15-én hunyt el. Festő és díszlettervező, a Magyar Iparművészeti Főiskolát 1953-ban végezte el. Mesterei Bálint Endre, Gadányi Jenő és Litkei József voltak. Díszlettervezőként kezdett dolgozni, 1958-78 között a Magyar Televízió alkalmazásában állt, de emellett több budapesti színház és a film részére készített díszletterveket. Közben komoly festői és grafikai munkásságot is folytatott - szuverén kompozíció, tárgyi szimbólum- és jelrendszer kialakítása jellemezte művészetét. 1972-ben Balázs Béla díjat, 1977-ben Érdemes művész kitüntetést, 1980-ban pedig Budapestért emlékérmet kapott.
"A padlás egy rejtett zugában egy kupacban álltak azok az üres papírlapok, amelyekre már nem 'álmodhatott' Drégely László képeket - írja róla Gábor Ágnes. - Feleségével, Évával többször beletúrtunk a papírhalomba, de mindig csak az üres lapok néztek szembe velünk. Múlt év őszén egy ügyetlen mozdulat eredményeként a kupac 'elindult' és szép egyenletesen beterítette a padlást. S ekkor, mint amikor egy búvópatak a felszínre tör, a kupac aljáról, egészen a falhoz bújva előkerült nagyon sok gyönyörű, izgalmas grafika. Közöttük voltak olyanok, amelyek egy-egy már ismert grafikai sorozat újabb darabjai voltak (monotípiák, zománcfestékkel folyatott képek, fotókollázsok), de ekkor kerültek elő a fotótípiával készített grafikái és az 1987-es, jelzetlen 'amőba-képek' öt, maga nemében páratlan darabjai.
A grafikák lajstromozásakor már teljesen nyilvánvaló volt számunkra, hogy egy újabb - virtuális - Drégely kiállítás előkészületeit végezzük. A válogatás azonban nem ment könnyen, mert túl sok képnél éreztük úgy, hogy 'nahát ezt nem lehet kihagyni'. Hamarosan már két kiállításban gondolkodtunk, s így már könnyebb szívvel tudtunk válogatni."
A virtuális kiállítás látható: www.virtuartnet.hu