Simon Miklós Magyarországon, Szeged-Tápén, a Tisza és a Maros torkolatánál él és dolgozik. Műhelyében kézműves magániskolát és nyári művésztelepet működtet fiataloknak és felnőtteknek, akiknek a tűzzománc technika ismereteit adja át. A Szegedi Szépmíves Céh alapító tagja, és a Szabad Képző-és Iparművészek Szövetségében is tevékeny tag. A nemzetközi művésztelepen hazai és külföldön élő művészek sajátítják el a tűzzománc technikákat és hazájukba visszatérve sokan folytatják a Tápén tanultakat. Ma már tanítványai is önálló alkotók és kiállító művészek.
"A világ határozott síkokkal való körülhatárolása mindvégig tudatos szándéka marad. Rendteremtő akarat sütött ki a geometrikus kontúrok közül előlobbanó mély tüzű színekből is, az "Udvarban" és az "Új híd" című képein, melyekkel nemzetközi sikert aratott egy párizsi kiállításon. Képein eggyémarkoló, summázó szerkesztésmód gondolati elmélyültséggel, különös hangulatú, az ikonfestészet áhítatát idéző átszellemültséggel ötvöződik."(Dér Endre: Párbeszéd a művészetről, Művészet, 1967.)
?Németországi méltatások szerint az érzelmek gyengédségét közvetíti és a kompozíciókra az erőteljes expresszív színek jellemzők. A 20. századi stílusirányzatok nagy hatással voltak a festőre - Rounaul vagy Kokoschka és Egry József művészete. Olajfestményein, olajpasztelljein, akvarelljein és tűzzománcain a fény meghatározó erővel hat."
Ars poeticája: "A fény számomra festői problémát jelent, mert átszövi életünket, a mindenséget. A fény: az élet, tiszta forrás, amelyhez visszamehetünk sütkérezni, megfürödni benne. Az alkotás és a fény szükséges ahhoz, hogy életünk gazdagabbá, emberségesebbé váljon." (Nyilas Péter: A fény tiszta forrás - Délmagyarország, 1998.)
A kiállítás helyszíne: Tornyai János Múzeum, Hódmezővásárhely, Szántó Kovács János u. 16-18.
A kiállítás látható: 2007. január 25. - 2007. február 25.
Nyitva tartás: hétköznap 10-15 óra, hétvégén 10-17 óra, hétfőn zárva
A festményen: Uszályok (Technika papír, vegyes technika, méret 43x64 cm)