(MTI) - Szeptember 10-én 17 órakor a 2008. május 23-án elhunyt Cornell Capa emléke előtt tiszteleg a ház. A Magyarországon elsősorban bátyja, Robert Capa révén ismert fotográfus maga is jelentős életművet hagyott hátra, de az International Center of Photography alapítása is az ő nevéhez fűződik. Az emlékdélutánt a New York-i megemlékezéssel egy időben tartják, a kiállítást Keleti Éva fotóművész nyitja meg, a neves fotográfussal kapcsolatos emlékeit pedig Korniss Péter és Révész Tamás mondja el.
A Camera Obscura című rendezvénysorozat legfontosabb eleme a elnevezést adó műfajt népszerűsíteni hivatott nagyszabású pályázat, amelyet a ház az Oktatási és Kulturális Minisztériummal közösen ír ki. Pályázni szeptember 30-ig lehet, három kategóriában: az általános és középiskolások pályaművei mellett várják a felnőtt hivatásos vagy amatőr fotográfusok képeit is, míg a harmadik kategóriában meghívásos alapon választanak azon fotó- és képzőművészek munkáiból, akik művészi szinten használják a camera obscurát. A pályázatot egy óriási, nyersfa borítású camera obscura népszerűsíti a Nagymező utca és az Andrássy utca sarkán, ahová belépve az érdeklődők megismerhetik a rejtélyesnek tűnő, és belülről is rendkívül látványos szerkezet működését.
Szeptember 15-én nyílik a 2005-ben megkezdett Folyamatos jelen negyedik része Látható történetek címmel, egyben a tárlatsorozat előző három kiállításának anyagát is bemutatják. A Barakonyi Szabolcs, Dezső Tamás, Fekete András és Molnár Zoltán fotográfiáiból összeállított, október 16-ig megtekinthető negyedik rész az utazás, az otthon és a befogadás témakörét járja körül.
Mint arról csütörtökön beszámoltunk a Feltételes Megálló Galériát a régi Thália Stúdió helyén alakították ki. Az új kiállítóhelyet egyelőre négy hónapra adta kölcsön a Thália Színház, de a Mai Manó Ház bízik a hosszú távú együttműködésben.