Két szerelmes a gyűlölet közegében

Egyéb

Szikszai Rémusz első alkalommal rendez a cívisvárosban. A nagy szerelmen túl a történet időbelisége foglalkoztatja: ?Egy nagy klasszikust megcsinálni mindig kihívás. Amikor újra-és újra elolvastam a darabot, rám tört, mennyire nehéz, sokat dolgoztam azon, hogy melyik fordítást használjam, és kerestem, hogy mi is az, ami ebből engem érdekel a hihetetlen fellángoláson, szerelmen túl. (?) Nagyon szeretem Shakespeare-nél, hogy a két família gyűlöletének nem tudjuk az okát. Nincs néven nevezve, ez a heppjük, már-már hagyományuk, és ebből a hagyományból válik ki két gyerek, akik az emberiség legfőbb erényét tartják hagyománynak, azt hogy szerelmesek legyenek. (?) A történet szereplői olyanok, mint mi. Azt szeretném, ha a nézők magukra ismernének.?

 

Vecsei Miklós egyik szerepálmát, Rómeót játszhatja a Csokonai Színházban. Úgy érzi, a klasszikus darab nem annyira generációs válságról beszél, hanem azokról, akik hisznek. ?Van három-négy olyan szerep, amivel nagyon szerettem volna ?találkozni? a pályám első éveiben. Rómeó az egyik. Hegedűs D. Géza, az egyetemi osztályfőnököm és mesterem mesélte, hogy mennyire szeretett volna Rómeó lenni, de másként alakult, de kívánja nekem, hogy adódjon rá lehetőségem, mert nagyon szép szerep. Sok közös dolog van bennünk Rómeóval, és olyan gyönyörű íve van a szerepnek, hogy egy egész életet le lehet élni benne.?

 

?Van itt párhuzam a Liliomfival, amellyel legutóbb foglalkoztam. Én ott sem generációs szakadékot éreztem, hanem embereket, akik még hisznek a láthatatlanban, és akik már nem? ? mondja a színész, aki azért is szereti ezt a darabot, nagyon tiszta, és minden pillanata iszonyatosan igaz. ?Nincs benne semmi álszenteskedés, és minden lehetőséget megad egy színésznek, hogy igazán mélyen adja magát.?

 

Bemutató időpontja: 2016. február 19.