Ki képviseli Magyarországot?

Egyéb

Dr. Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár, karnagy elmondta, hogy Magyarország a nagy kórusnemzetek közé tarozik és ?bárhová megy magasan kvalifikált magyar kórus a világban, mindenhol a mezőny elején végez?. Felidézte, hogy a pécsi Bartók Béla Férfikar is számos sikert ért már el világszerte, így az Eurovíziós Kórusverseny szervezői nem véletlenül őket választották ki az első alkalommal tartandó megmérettetésre. ?Amerikától Ázsiáig nagyon nagy presztízse van a magyar kóruszenének és bízunk abban, hogy a rigai versenyen is kiválóan fognak szerepelni a magyar énekesek? ? fogalmazott dr. Hoppál Péter.

 

Lakner Tamás, a Bartók Béla Férfikar vezetője a műsorban felidézte, hogy az elmúlt két évtizedben több mint negyven díjat nyertek nemzetközi kórusversenyeken és kiemelte, hogy 2010-ben velük vették lemezre a Kodály-összkiadás részeként Kodály Zoltán összes férfikari művét. A július 22-ei versenyen is egy Kodály-művel, a Karádi nótákkal áll színpadra Rigában a Bartók Béla Férfikar. Lakner Tamás elmondta, hogy a szervezők kérése az volt, hogy hat perces és a nemzeti sajátosságokat tükröző művet adjanak elő. Hozzátette, hogy a Karádi nótákkal már több sikert arattak külföldön és ez egy olyan mű, amelyben nagyon sokféle karakter jelenik meg a drámától a mulatozásig. A kórusverseny szervezője az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU), amely még 2017 februárjában jelentette be a kórusoknak szóló megmérettetés elindítását.

 

Az első Eurovíziós Kórusversenyen kilenc ország indul: a magyar férfikar mellett osztrák, észt, lett, belga, német, szlovén, dán és walesi kórus produkcióját értékeli a három tagú szakmai zsűri, amelynek Elina Garanca lett szoprán, John Rutter angol zeneszerző, karmester és Nicolas Fink svájci kórusvezető, bariton a tagja. Az Eurovíziós Kórusversenyt a közmédia M5 csatornája élőben közvetíti július 22-én.

 

Forrás: MTI

Fotó: pixabay.com