|
|
A Ryukyu-dinasztia (1429-1870) idején erős kínai, koreai, és délkelet-ázsiai hatás érte a szigetország kulturális tradícióit.
A japán Ryukyu-szigetcsoport részét képező Okinava a második világháborúban a csendes-óceáni front legnagyobb csatájának színhelye, majd a Japán elleni légiháború legfontosabb támaszpontja volt.
A Tokiótól 1600 km-re délre fekvő, 1500 négyzetkilométer területű, egymilliós lakosú szigeten az amerikaiak 1945. április 1-én szálltak partra, majd 1945. június 21-ig elfoglalták az egész szigetet.
1971. június 17-én írták alá azt az amerikai-japán egyezményt, amely a Ryukyu szigetek, s köztük Okinava Japán fennhatóságát biztosítják.
Az amerikai közigazgatású terület ma is az Egyesült Államok egyik legfontosabb haditengerészeti támaszpontjaként ismert.
A szigetországban állomásozó 47 ezer fős amerikai haderő személyi állományának több mint a fele Okinava amerikai katonai támaszpontjain teljesít szolgálatot.
A Shuri királyi palotánál novemberben megrendezett kulturális fesztiválon a király család és az udvartartás hagyományos viseletét öltik magukra.
Képünkön Hidetada Miyagi és Miyuki Sakemoto a Shuri újjáépített királyi palotánál, a Ryukyu királyság ünnepén évente megrendezésre kerülő királyválasztáson.