Eklektikus ösvényen jár a Modern Art Orchestra

Zene

Az együttes 2005 októberében, a zenekarvezető Fekete-Kovács Kornél kezdeményezésére alakult, a magyar jazz- és klasszikus zenei élet legkiválóbb fiatal muzsikusaiból. A korábban a Budapest Jazz Orchestra vezetőjeként ismert trombitaművész, zeneszerző célja nem volt más új együttesének létrehozásával, mint a kortárs klasszikus zene és a jazz határainak áthágása, új hangzások és stílusok keresése. Mindemellett a progresszív jazzmuzsika és a kortárs klasszikus zene népszerűsítése és a közönséghez való eljuttatása. .
 

modernartorchestra_byzenevilagnapjahu.jpg
Fekete-Kovács Kornél
 
A zenekar kreatív magját olyan erős művészegyéniségek alkotják, akik közös látásmóddal haladnak az együttes céljai felé: Bacsó Kristóf, Hárs Viktor, Mester Dániel, Oláh Szabolcs és a zenekarvezető Fekete-Kovács Kornél nemcsak nagyszerű hangszeresek, de több alkalommal is bizonyságát adták már kiváló zeneszerzői képességüknek is.
 
A zenei műhelyként működő együttes már rövid idő alatt is példa értékű tevékenységet tud felmutatni. Fennállása óta több mint hét órányi új kompozíció született meg, kifejezetten a Modern Art Orchestra számára íródva.
 
A Budapest Music Center gondozásában, 2009 nyarán jelenik meg az együttes második albuma, Eclectic Path címmel. A lemez zenei anyaga válogatás ebből a hatalmas repertoárból. Az album címe egyrészt arra utal, hogy tudatosan vállalták a szerzők eltérő felfogásából adódó stilisztikai változatosságot, másrészt megelőlegezi az egyik szerzemény, Bacsó Kristóf szaxofonos zenekari tag kompozíciójának címét (Elliptic Path). Oláh Szabolcs gitáros is több darabbal képviselteti magát a szerzők között. Hallhatjuk továbbá a zenekarvezető Dedications című nagyobb lélegzetű művének egyik tételét (Full Moon), melyet a világhírű szaxofonosnak, Dave Liebmannek ajánlott, aki egy korábbi lemezének vendégszólistája is. A Chapter Four című darab, Mester Dániel tollából, jellemző a szerző modern ritmikai és kontrapunktikus gondolkodásmódjára. Az utolsó track, a Hárs Viktor The Fifth Seal című szerzeménye inkább bonus track, mint zárószám, hiszen előrevetíti, hogy következő lemezükön a repertoár inkább kortárs irányba tájékodó részét kívánják majd bemutatni.