László Attila jazzgitáros, zeneszerző a modern fúziós zene egyik legjelesebb hazai képviselőjeként vált ismertté. A budapesti jazzkonzervatórium elvégzése után élvonalbeli magyar együttesekben játszott, 1985-ben Tony Lakatossal megalapította a Things nevű formációt. 1987 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola tanára és big bandjének vezetője. 1997-ben neki ítélték az Év könnyűzene-szerzői díját (Artisjus), 1999-ben pedig Szabó Gábor Jazz Életmű-díjat kapott. Ugyanebben az évben választották a Magyar Jazz Szövetség elnökévé, amely tisztséget 2005-ig töltötte be. A Jazz Grémium tagja, 2000-ben Weiner Leó Zenepedagógiai Díjat kapott (Magyar Alkotóművészek Országos Egyesülete), 2003-ban zeneszerzői munkásságáért Liszt-díjjal jutalmazták. Gitárosként, hangszerelőként és szerzőként is közreműködött Charlie minden albumán, de ő jegyzi Cserháti Zsuzsa dalainak egy részét is. Pályafutása során olyan neves zenészekkel játszott együtt, mint Anthony Jackson, James Moody, Tommy Campbell, Gerard Veasley, Dave Friedman vagy Gary Willis. 1992-ben alakította meg saját együttesét, a László Attila Bandet, amelynek stílusa a contemporary jazzhez áll közel. A zenekar eredeti hangvételű zenéjének nagy részét László Attila írja és hangszereli, de legutóbbi felvételükön Oláh Kálmán jellegzetes kompozíciói is hallhatóak.
Április 13-án, vasárnap este hétkor Magyarország legrégebben fennálló és legismertebb nem fővárosi jazz együttese, a szegedi Molnár Dixieland Band 1964-ben alakult meg egyetemistákból, amatőr zenészekből. Az akkoriban legnagyobbnak számító hazai könnyűzenei rendezvényen, a Salgótarjáni Jazz- és Tánczenekarok Fesztiválján 1966-ban, 1967-ben és 1969-ben egy ezüst és két aranydiplomát nyertek. Rendszeresen lépnek fel külföldön, olyan világhírű szólistákkal játszottak, mint Fatty George (Ausztria), Eddy Davis, Tony Scott, Joe Muranyi (USA), John Mortimer, Ian Wheeler (Anglia), Marcel Zanini (Franciaország), Theis Jensen (Dánia). Ötletük és diplomáciájuk nyomán sikerült létrehozni 1998-tól a Dóm Dixie Gála című műsort a Szegedi Szabadtéri Játékok színpadán, mely az ország legelőkelőbb és páratlan bemutatója ebben a műfajban. Az együttes vezetőjét Juhász Gyula-díjjal, majd EMERTON-díjjal jutalmazták, az együttes pedig 2001-ben kapott EMERTON díjat. A zenekar 1994-ben a Salgótarjáni Nemzetközi Dixieland Fesztiválok szervező házigazdájaként Pro Urbe-díjat, 1996-ban városukban a Szegedért Emlékérmet kapta. 2004-ben a 40 éves jubileum alkalmából Szeged Város Aranyérmét vehették át.
Budapest Jazz Club (Budapest) 2008. április 12, 20:00 - László Attila Quintet; április 13. 19:00 - Molnár Dixieland Band