(MTI) - Fassang László orgonaművész, a tanszak tanára elmondta: az elmúlt napokban bebizonyosodott, hogy a kurzust tartó Christoph Bossert meghívása többféle haszonnal is jár. A fiatal orgonisták, egyetemisták, szakközépiskolások mellett végzett muzsikusok is részt vettek a kurzuson, sőt a délutáni szemináriumok iránt orgonaépítők és a hangszer más szakértői is érdeklődtek.
Christoph Bossert ugyanis olyan mester, aki a klasszikus zene, a zenetörténet és más, a különböző korokat jellemző művészettörténet mélyebb összefüggéseire is rámutat. Orgonaszakértőként több jelentős projektet irányított, például a Villingen-Schwenningen-i 1752-ben épült Silbermann orgona (1752) teljes rekonstrukcióját.
Életre hívója az Orgona mint európai kulturális örökség elnevezésű projektnek, amelynek célja a Kelet-Európában megmaradt historikus hangszerek megmentése. Megálmodója és elnöke a 2005 óta az EU által is támogatott OrganExpert nemzetközi orgonaszakértői hálózatnak, amely a legmagasabb színvonalon készíti fel az orgonaszakértőket az előadóművészet és az orgonaépítés tudományos és gyakorlati területeit egyaránt figyelembe véve.
Korábban: