Könyvsorozat híres zeneszerzőkről, CD-melléklettel

Zene

(MTI) - A Kossuth Kiadó új sorozata a zenetörténetet négy évszázadát fogja át. A spanyol licensz már több európai országban megjelent - mondta Kocsis András elnök-vezérigazgató. Mint fogalmazott, a magyar kiadói csoport a hazai igényesség miatt egy Ladából Lexust "szerelt össze".
    

A könyvsorozat népszerűsítését vállaló Presser Gábor szerint a kötetek olyan embereknek ajánlhatók, akik nem tudósok, de többet szeretnének tudni, mint a laikusok, erre a 64 oldalnyi terjedelem elegendőnek tűnik. Kocsis András hozzátette: a zene olyan állandó érték, amely válságos időszakban is működik.
    
A sorozatot Szirányi János zenetörténész szerkeszti, sőt a 17 részből álló licensz-szériát három kötettel ő egészíti ki, így lesz 20 részes a magyar kiadás, amelyben az ő tollából Schubert-, Kodály- és Bartók-könyv plusz CD is megjelenik.
    
Szirányi János hangsúlyozta: olvasmányos, de tárgyszerű munkát akartak létrehozni. Az egyes kötetek bevezetőjében az adott zeneszerző portréja olvasható; a magyar kiadás egy kronológiával gazdagodott, amely nem csupán a művész életének állomásait tartalmazza, hanem a magyar, illetve az európai történelem egy-egy fontosabb vonatkozó pillanatát is felvillantja. A harmadik fejezet az életrajz, végül a zeneszerző műveinek sajátosságairól, illetve az átlagosan 60-70 perc terjedelmű CD-mellékleten szereplő darabokról kaphat információt, aki kézbe veszi a könyvet.
    
A sorozat nem lesz könyvesboltokban, viszont jelentős kedvezményekkel előfizethető. A második kiadvány Chopint mutatja be, a Csajkovszkij-kötet február végén jelenik meg, márciusban pedig a Liszt Ferencről szóló darab jön ki. Az utolsó, Bartók Bélát bemutató rész október 19-től lesz kapható.